Вибір редакції Новини

В e-health потрібно навести порядок

Система e-health потребує чіткого розуміння задач, що стоять перед виробниками медичних інформаційних систем (МІС) і, якщо коротко, відчуває необхідність наведення порядку в діях учасників процесу. Таку думку висловили представники Громадської Ради при МОЗ, які звернулися до громадськості з відкритим листом.

Ніхто не сперечається з необхідністю провадження електронного врядування в систему охорони здоров’я. І ті кроки, що вже зроблені на шляху розвитку системи e-health є дуже важливими, але зараз на ринку формування загальної електронної системи склалась ситуація хаосу та непрозорості.

На думку представників громадської ради, на ринку зараз існує досить багато компаній, що займаються розробкою та впровадженням МІС  з різним функціоналом і ,відповідно, різними можливостями. Нажаль, головні лікарі та представники місцевого самоврядування не завжди досконало розбираються в особливостях МІС ( а саме вони приймають рішення про придбання ого чи іншого продукту). А в сукупності з недобросовісністю деяких виробників і наявною можливістю використанні корупційних схем при придбанні продукту, ця ситуація призвела до хаосу  та неафективних дій в сфері формування загальної електронної системи охорони здоров’я.

Тому Громадська рада звертається до фахівців з закликом створити єдиний для всіх розробників чек-листз вимогами, що відповідають потребам МЗ та концепції загальної системи e-health.

Наводимо повний текст Відкритого листа.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария