Новини

В ББП хочуть перевірити, чи є кошти на медичну реформу

Експертна рада фракції «Блок Петра Порошенко» проведе завтра засідання разом з МОЗ та Мінфіном та перевірять, як реформа корелюється з бюджетом на наступний рік.

Одразу треба нагадати, що наразі проект державного бюджету на наступний рік Уряд зверстав так, що лікарі і надалі отримуватимуть зарплатні за тарифною сіткою (близько 3 200 гривень на місяць). При цьому, за цим же проектом, мінімальна зарплатня в Україні становитиме 3 740 гривень. Таким чином, вже зарплатні санітарок та іншого персоналу медичних закладів буде вища, ніж у лікарів.

З наступного року медичні послуги поділяться на платні та безкоштовні

«У нас і у низки депутатів є питання, особливо в частині фінансування первинної ланки. Орієнтовно завтра у другій половині дня вирішили запросити представників МОЗу і Мінфіну, щоб подивитися, як це корелюється з законом про бюджет, фінансування саме на 2018 рік», — повідомив нардеп від БПП Березенко.

Таким чином, нардепи хочуть зрозуміти, скільки реально коштів піде на реформу і скільки ще потрібно додати. Вірогідніше за все, можливо доведеться внести зміни в фінансування за реформою, або по-іншому верстати проект державного бюджету на наступний рік.

За медичну реформу можуть проголосувати вже в четвер

«Ми ухвалимо розумне, зважене рішення, підтримаємо медичну реформу», — підкреслює Березенко.

Комментировать

Нажмите для комментария