Юридична консультація

В автономізованих медзакладах розмір максимальної зарплати для медпрацівників необмежений

Медичний заклад у формі Комунального неприбуткового підприємства може встановити дійсно велику зарплатню своїм медпрацівникам – обмежується лише обґрунтованістю та можливостями закладу.

В першу чергу при автономізації керівництво медзакладу має визначити тарифну сітку, ставки, схему посадових окладів та кваліфікаційні характеристики. За основу, наприклад, можна взяти державну тарифну сітку, але при визначені розміру окладу вже відштовхуватись від можливостей бюджету, з урахування потреб медичного закладу на інші витрати.

Необхідно зазначити, що при укладанні нового трудового договору з медичними працівниками, керівництво КНП не можуть встановити зарплату менше встановленої державою! У 2019 році вона становить 4173 гривні – повна ставка.

У МОЗ заявляють, що сімейним лікарям Хмельницького за грудень нарахували зарплату близько 25 тис грн

Окремо підкреслимо, що в при встановленні заробітної плати сімейним лікарям первинної ланки при укладанні трудового договору, керівництво медзакладу має також враховувати кількість підписаних декларацій х пацієнтами, адже від їх кількості зростає навантаження на медичного працівника.

А загалом при встановленні розміру зарплати лікаря мають бути враховані: складність роботи, яку він виконує; умови роботи; індивідуальне навантаження; професійний рівень; ділові якості; результати роботи; кінцевий результат роботи медичного закладу в цілому (ч. 2,3 ст. 94 КЗпП).

Зарплати медсестер та фельдшерів буде закладено в тариф надання спеціалізованих медпослуг

2 комментария

Нажмите для комментария

  • Реформа-добра лише для великих міст: м.Києва ,обласних центрів і міст обласного підпорядкування.Абсолютно не годиться для сільських районів з розвітленою мережею сіл і ФАПів на них. Лікар, який підписав навіть1800 договорів не взмозі обслуговувати і місто, і села, а також забезпечити оплату праці медиків ФАПів . А скорочення цих медзакладів не допустять місцеві органи влади.Також місцеві органи влади самостійно не в змозі медзаклади утримувати.

  • У мене в селі всего 1200 населения. Из них детей забрали педиатрт в район итого750 человек все села поблизости с других районов и где мне чисто физически набрать деклараций?