Новости

В 2019 тарифні сітки скасують і лікарі самі будуть «виторговувати» собі зарплати

Уляна Супрун_медпросвіта
Кожен медичний працівник домовлятиметься з керівництвом комунального медичного закладу про рівень заробітної плати в індивідуальному порядку,

Як вже неодноразово оговорювалось, в 2018 році реформаційнізміни не торкнуься вторинної та третинної ланки. Проте зарплата лікарів-спеціалістів і умови праці мають змінитись вже в 2019.

Як заявляють в МОЗ, з 2019 року усі спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади будуть фінансуватися за новим принципом.

  • Національна служба здоров’я буде перераховувати медзакладам гроші за надану послугу за затвердженими тарифами, єдиними для всієї країни.
  • У тарифі на послугу врахують усі витрати на її надання, у тому числі — оплата праці медичного персоналу.
  • Згідно із законопроектом №6327 у тариф закладається оплата праці медичних працівників не менша за 250% середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, в якому будуть застосовуватися тариф. Якби тарифи затверджувалися у 2017 році, це було б 13 400 грн без урахування податків.
  • При цьому реформа передбачає відмову від тарифних сіток та вільне формування ринку зарплат у комунальних медичних закладах.

Тобто кожен медичний працівник домовлятиметься з керівництвом комунального медичного закладу про рівень заробітної плати в індивідуальному порядку, як це відбувається, наприклад, в приватних клініках.

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook