Новини

На урядову програму «Доступні ліки» виділено 1 мільярд гривень з бюджету 2018 року

програма доступні ліки_медпросвіта

За словами очільниці МОЗ Уляни Супрун, у бюджеті 2018 року передбачено 1 мільярд гривень на програму «Доступні ліки».

Ці кошти підуть на програму, за якою пацієнти можуть отримувати безкоштовні ліки або медичні препарати із невеликою доплатою. Наразі ліки за програмою реімбурсації доступні для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.

«У бюджеті 2018 року ця сума зросла на 30% і становить мільярд гривень», – заявляє в.о. міністра Уляна Супрун.

При цьому в МОЗ наголошують, що урядова програма ще буде розширена. Планується додати препарати для лікування хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та ліки для вагітних. Конкретні терміни розширення урядової програми поки не оголошують. Триває обговорення цього питання з Міністерством Фінансів України.

Комаровський: Існуюча команда МОЗ тимчасова, і навіть міністр тимчасовий

Зазначимо, що в Україні на сьогоднішній день в програмі «Доступні ліки» бере участь 7 138 аптечних кіосків. Триває активна кампанія з залучення нових аптечних мереж для максимального забезпечення населення ліками за програмою реімбурсації.

Роман Ілик: «Ми прийшли не ремонтувати фасад, а докорінно змінити систему»

Нагадаємо, що напередодні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що можна скористатись реформою сільської медицини за президентським законопроектом та створити в селах аптечні кіоски, які також будуть підключені до урядової програми «Доступні ліки». Таким чином, навіть у віддалених куточках країни населення буде забезпечене лікарськими засобами безкоштовно або за максимально низькою ціною.

Комментировать

Нажмите для комментария