Порядок передбачає, що конкурс проводитиметься з дотриманням таких принципів, як забезпечення рівного доступу, політичної неупередженості, законності, довіри суспільства, недискримінації, прозорості, доброчесності, ефективного і справедливого процесу відбору.
До складу Конкурсних комісій, які займатимуться проведенням відповідних конкурсів, входитимуть представники органу управління, громадськості та трудового колективу. Кількість членів такої комісії для проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного закладу охорони здоров’я не може становити менше 9 осіб та перевищувати 12 осіб, а на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я – не менше 6 осіб та перевищувати 9 осіб.
Окрім ряду таких документів, як копія паспорта, резюме, автобіографія, копія документа про освіту тощо, кандидат подає також конкурсу пропозицію, яка може містити проект плану розвитку закладу на середньострокову перспективу (3-5 років). Зазначений документ, зокрема, повинен передбачати план реформування закладу протягом одного року, пропозиції щодо залучення інвестицій для розвитку закладу тощо.
Конкурсна комісія заслуховуватиме на засіданні конкурсну пропозицію учасника конкурсу, проводить з ним співбесіду та враховує відповідність учасника та його пропозиції встановленим нормам.
Реалізація положень акта мінімізує корупційні ризики під час здійснення призначень на вакантні посади керівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я, яка буде досягнена через проведення відкритих конкурсних процедур.
Комментировать