Новини

Уряд шукає підтримки у Лондоні, щоб переконати депутатів «зрушити» реформи

Про це розповів Сергій Березенко, народний депутат України, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я підчас лондонської конференції з питань реформ в Україні.

«Сьогодні на конференції у Лондоні ми обговорювали медичну реформу з європейськими експертами. Парадокс у тому, що метою зібрання було переконати українській парламент нарешті зрушити її з місця» — заявив депутат.

У столиці Великобританії український Уряд представив міжнародним партнерам свій План пріоритетних дій до 2020 року та напрямки підтримки реформ. Уляна Супрун зазначила, що без реформування системи охорони здоров’я країна не зможе рухатися вперед.

«Ми маємо безліч викликів, як зовнішніх, так і внутрішніх. Нам можуть дорікнути, що ми рухаємося не так швидко, але ми маємо що розказати, – сказав прем’єр-міністр. – У 2016 році економічне зростання склало 2,3%. Ми сформували системне антикорупційне законодавство, розпочата тотальна боротьба з корупцією, в жовтні розпочалась судова реформа, триває дерегуляція. Продовжується децентралізація, ми почали передавати владу і ресурси на місця. Уряд перейшов на середньострокове планування – наш план дій передбачає заходи до 2020 року».

Одним із викликів в Україні на конференції було названо застарілу систему охорони здоров’я, що не лише впливає на мільйони людей, але й уповільнює економічне відновлення.

«Об’єднатися заради реформ – одна з головних передумов для впровадження змін. Друге — брати на себе відповідальність. Кожен українець має зрозуміти, що майбутнє країни залежить від його готовності та рішучості бути агентом змін», – сказала керівник МОЗ України Уляна Супрун.

 «70 років тому британський уряд зважився на радикальну реформу медицини. Війна щойно закінчилась. Суспільство було не готове до різких змін. Однак британські реформатори це зробили. Сьогодні в Україні подібна ситуація. Ми переживаємо наслідки збройної агресії на Сході. Ми відчуваємо великий опір системи, – сказав Сергій Березенко, народний депутат України, член парламентського комітету з питань охорони здоров’я. – Але найголовніше – реформу активно підтримує громадянське суспільство».

У ролі представників «громадського суспільства» в конференції приймали участь представники організації Пацієнти України.

Комментировать

Нажмите для комментария