Новини

Уряд до фінансував медичні заклади України та екстрену медичну допомогу на понад 3,5 млрд грн

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Кабінет Міністрів України виділив додаткове фінансування 332 медзакладам на суму 2,331 млрд грн, а також екстреній медичній допомозі на суму 1,26 млрд грн.

Відповідну постанову «Про внесення змін до порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році» уряд ухвалив із триденним доопрацюванням на позачерговому засіданні у п’ятницю.

«Що передбачається змінами — підтримка введення пакету механізму підтримки медзакладів, на які ми плануємо додати 2,331 млрд грн. Це ті 332 медзаклади, які залишилися з дефіцитом фінансування у 2020 році порівняно з 2019 роком і були на межі закриття через фінансування -50%. Це протитуберкульозні служби, психіатричні, районні, інфекційні лікарні. Тепер на їх фінансування виділятиметься коштів на рівні не менше, ніж у 2019 році. Ці зміни стартують із 1 липня 2020 року», — зазначив під час засідання міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Прем’єр-міністр України Шмигаль повідомив про намір Кабміну підвищити зарплати медикам на 75%

«Додатково цим актом ми змінюємо пакети із гострого інфаркту міокарда та гострого мозкового інсульту — замість 16,001 тис. грн інфаркту сума буде 30,109 тис. грн, інсульт — із 19,332 тис. грн збільшиться до 26,947 тис. грн. Також ми додаємо на екстрену медичну допомогу, суттєво збільшуючи ставку за надання такої допомоги — на 1,26 млрд грн.», — сказав він.

Крім того, згідно з постановою, триває фінансування медзакладів за глобальною ставкою.

«Ми також змінюємо фінансування медзакладів у зв’язку з COVID-19 — продовжуємо глобальну ставку ще на третій квартал, тому що планові госпіталізації все одно перебувають в обмеженому стані», — додав Степанов.

Як змінилась робота на первинці, доходи медиків та ефективність ПМД завдяки реформі та НСЗУ

Комментировать

Нажмите для комментария