Новини

Уляна Супрун запевняє, що українці тепер мають більше можливостей для лікування за кордоном

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Керівництво МОЗ повідомило, що в планах реформи буде запроваджено співфінансування на лікування за кордом дл пацієнтів з України.

Разом з документами та підзаконними актами, які приймались вчора в Кабінеті Міністрів Україні за ініціативою МОЗ, було також прийнята норма, яка дозволяє враховувати будь-яке стороннє цільове фінансування, яке направлено на лікування пацієнта за кордоном. Людина, яка має таке фінансування може претендувати і на державні кошти. Таким чином, вдасться збільшити кількість пацієнтів, які отримають медичну допомогу в ЄС та інших країнах.

«Якщо у людини було часткове фінансування від благодійних фондів, ми не могли це об’єднати, щоб більше пацієнтів виїжджали за кордон», — пояснює в.о. міністра Уляна Супрун.

Нагадаємо, що цього року в МОЗ виникла проблема з відправкою пацієнтів на лікування в країни Європи. Керівництво міністерства в січні дало обіцянку, що кожен хворий буде відправлений на лікування. Незважаючи на збільшення фінансування та додаткові кошти, які змогли надати в Уряді після відповідного рішення у Верховній Раді, багато хто не дочекався своєї черги. Комісія за 187 мільйонів гривень постановила, що зможе направити лише 47 пацієнтів із 119 в черзі.

Невдоволення виникло через те, що міністерство не надало відкритої відповіді, чим керувалась комісія та як були розподілені кошти, адже раніше, на початку 2017 року за суму розмірі 203 мільйони направили 73 пацієнта.

Польща відміняє додаткову атестацію для українських медиків або «нас нікому буде лікувати»!

Комментировать

Нажмите для комментария