Новини

Уляна Супрун: «Цього року держава життєво важливі вакцини для дітей та дорослих»

Супрун отримала нагороду, медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я повідомила про план міністерства щодо закупівл акцин. Цього року будуть закуплені вакцини для дорослих від інфекційних хвороб.

«Для діток вакцинація є життєво важливою, адже їх організм дуже вразливий до захворювань. Але і не варто думати, що вакцинація потрібна лише дітям: дорослим також потрібно захищатися від інфекційних хвороб», — повідомила очільниця МОЗ.

Минулі закупівельні кампанії через міжнародні організації ПРООН, ЮНІСЕФ та Crown Agency були визнані Кабінетом Міністрів України, як ефективними. Завдяки залученню великої кількості виробників вдалось значно заощадити державні кошти за бюджети 2016 та 2017 років. На ці кошти були докуплені вакцини, ліки різних категорій та інше.

В цьому році було вирішено частину коштів направити частину коштів для закупівлі вакцин для дорослих. Наразі Міністерство вже представило новий календар щеплень, якому мають слідувати батьки для вчасної вакцинації дітей. Як та коли зможуть вакцинуватись дорослі, Уляна Супрун пообіцяла повідомила пізніше.

Відзначимо, що нещодавно було проведено дослідження ПРООН, яке визначило, що Україна витрачає найменшу кількість державних видатків на систему охорони здоров’я. За висновками експертів, через недостатнє фінансування в постійній групі ризику знаходяться медичні працівники, вчителі та діти.

Наразі Україні рекомендують провести повну зміну систему фінансування галузі та оптимізувати неефективну інфраструктуру медичних закладів, яка залишилась країні з часів радянського союзу.

МОЗ: Кампанія з вибору лікаря первинної допомоги почнеться з квітня

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook