За словами в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, створення платної страховки буде залежати від реальної потреби людей у медицині.
Наразі ж керівництво МОЗ впроваджує виключно державне страхування, коли гроші на надання медичних послуг населенню беруться з загальної системи оподаткування, наприклад ПДВ, яке сплачує кожен мешканець України навіть при купівлі продуктів харчування.
В той же час, за словами Уляни Супрун, її відомство вивчає потреби громадян.
«Ми вже це робимо. Це займе перші три роки нашої реформи. Коли ми впорядкуємо систему і зрозуміємо, які послуги надаються на первинній ланці, яке навантаження на лікарів, які потреби в пацієнтів, тоді зрозуміємо, скільки коштів потрібно нашим громадянам. Зрозуміємо, чи буде достатньо коштів з тих податків, які є зараз і чи потрібно буде, щоб кожен з нас сплачував якусь суму страховки в НСЗУ, щоб вони змогли підвищити рівень послуг», — пояснює в.о. міністра охорони здоров’я.
З 2019 року розпочнеться реформа вторинки та третинки… в окремо взятій області
За її ж словами наразі в Україні відсутні статистичні дані та розрахунки, скільки є пацієнтів, тому не можна зараз відповісти на питання потрібні Україні додаткові страхові внески до тих коштів, які йдуть на медицину з державного бюджету.
Першочергово відомство планує зрозуміти скільки в Україні людей та які потреби в них в наданні медичних послуг. Тому впровадження медичної реформи відбувається поступово, від первинної ланки до вузькоспеціалізованої медицини.
«Коли ми повністю перейдемо на нову систему фінансування, коли будемо мати перелік пацієнтів, в електронних реєстрах системи охорони здоров’я, інформацію про всі їх потреби, тоді ми зможемо вирішити, чи потрібно ще мати щомісячну додаткову страховку», — зауважила Уляна Супрун.
Комментировать