Новини

Уляна Супрун: Реформа дасть кращий сервіс у медичних закладах, бо всі будуть зацікавлені у більшій кількості пацієнтів

Уляна Супрун_Медпросвіта

Комфорт для пацієнта і для лікаря – дві складові реформи, на думку Уляни Супрун. В чому полягає цей комфорт, в. о. міністра розповіла під час візиту до Вашингтона.

«Насамперед, пацієнти матимуть право обирати свого лікаря – не того, якого їм нав’язує система, наприклад, за місцем проживання. Медики також будуть зацікавлені у більшій кількості своїх пацієнтів», — повідомила Уляна Супрун.

Тим не менш, за підрахунками керівництва Міністерства, максимальну кількість пацієнтів (тобто, 2 000 осіб) зможуть набрати одиниці лікарів. Решта ж матимуть у середньому від 1 000 до 1 500 пацієнтів, якщо мова йде про великі міста.

Легше буде там, де менша конкуренція. Якщо амбулаторія одна, і в ній працює один лікар, то він матиме кошти за кожного пацієнта, хто до нього прийде, з розрахунку 370 гривень за пацієнта на рік.

Пацієнти обиратимуть сімейних лікарів до 1 липня 2018 року

Треба зазначити, що більшість повідомлень від Уляни Супрун про майбутній заробіток лікарів та кількість пацієнтів стосуються лікарів, які працюють у великому місті, де знайдуть ті пару тисяч пацієнтів. Як реформа позначиться на зарплаті лікарів у невеличких населених пунктах, сказати поки важко.

«Людина сама обирає лікарню, і туди потім спрямовуватиметься фінансування. Лікарі й лікарні будуть зацікавлені у пацієнтах, щоб надавати їм адміністративні й медичні послуги, щоб люди хотіли приходити саме до цього закладу», — зауважила Супрун.

Офіційний зразок декларації між пацієнтом та сімейним лікарем

Комментировать

Нажмите для комментария