Новини

Ульяна Супрун: Ми пообіцяли і ми зробили

Уляна Супрун_медпросвіта

Пані Уляна Супрун заявила, що система e-health вже працюэв Україні. Вона нагадала, що згідно обіцянню МОЗ, система повинна була запрацювати 1 липня, ала вже зараз  є конкретні результат з втілення e-health в українських закладах охорони здоров’я.

Про це в.о. міністра розповіла на прес-конференції, що була присвячена саме питанню запуску пілотного проекту e-health.

«Як ви бачите, ми пообіцяли, що до першого липня буде запущено продукт. Так, сьогодні пілотній проект і-хелс починає своє існування, тобто, ми представляємо перше наше напрацювання.Це напрацювання відбулося завдяки нашим партнерам, міжнароднім донорам – дякуючи посольству Канади, і Світовому банку, які надають допомогу, також громадським організаціям, представникам бізнесу (до речі, вони будуть включені в розробки, які будуть існувати в самих медичних закладах). Також хочу подякувати всім радникам, які з нами співпрацюють та допомагають команді і-хелс. Вже підписано перший меморандум, другий меморандум, і ось сьогодні у системі вже можуть зареєструватися населені пункті и медичні заклади нашої країни» — додала У. Супрун.

Уляна Супрун також нагадала, що система e-health э дуже важливою складовою реформи галузы охорони здоровья і що втілення системи в життя стале можливим завдяки прийняттю закону №6327.

« Система є дуже важливим компонентом реформи системи охороні здоров’я, це навіть було прописано у законопроекті 6327, який вже проголосованій у першому читанні у Верховній Раді, якому є підтримка народніх депутатів, які погодилися, що система охороні здоров’я потребує реформи. Саме в цей документ включено систему і-хелс, щоб вона вже була прийнята на державному рівні, рухалася далі вперед» — розвповіла пані в.о. міністра.

Також вона розповіла, що на сьогоднішній день вже є 15 міст і 25 медичних закладів зареєструвалися в загальнодержавній системі e-health.

Але в повному обсязі e-health ще не працює. Про те, якою ця система повинна бути в остаточному варіанті У. Супрун розповіла:

Сама система – це буде реєстр медичних закладів, реєстр пацієнтів, реєстр лікарів, а з часом мі перейдемо на електронні рецепти, електронну медичну картку, і буде так, що всі наші громадяни, всі наші пацієнти будуть мати свої портативні медичні данні, і будуть самі мати доступ до своєї медичної карти.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook