Новини

Уляна Супрун: До 2020 року тарифів і переліку платних послуг не буде

Уляна Супрун_медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я розповіла про терміни запуску платних медичних послуг. Спершу порахують всіх реальних пацієнтів, а лише потім — ціни.

Для того щоб чітко розрахувати тарифи на платні послуги, Міністерство спершу бажає створити повний реєстр українських пацієнтів. Цей реєстр стане основною складовою в формулі розрахунку тарифів на платні медичні послуги.

Реєстр буде створено на базі електронної системи охорони здоров’я eHealth, яка, за попередніми оцінками, має запрацювати з 1 липня 2018 року, одночасно з новою системою фінансування первинної ланки, коли гроші підуть за пацієнтом, а не на утримання стін медичних закладів України.

«До 2020 року тарифів і переліку платних послуг не буде, бо вперше ця система вводитиметься у 2020 році. Можливо, інформація з’явиться ближче до кінця 2019 року», — повідомила Уляна Супрун.

Лікарі ставайте в чергу на реформу: Бюджет медицини на 2018 рік передбачає реформу лише на первинці

Зазначимо, що таким само чином буде розраховуватись і пакет гарантованих медичних послуг, які будуть безкоштовними для населення. Кабінет Міністрів відштовхуватиметься від реальних можливостей бюджету, виділеного на охорону здоров’я, та доповнюватиме пакет.

Вже відомо, що, згідно прийнятому законопроекту №6327 про медичну реформу, з 2020 року фінансування галузі не може бути меншим, ніж 5 відсотків від ВВП.

«Щороку приймається бюджет, і на той час вже будуть прорахунки, скільки коштуватимуть послуги. Виходячи з цього, ми побачимо, яку кількість медичних послуг зможемо профінансувати. Зрозуміло, що в пріоритеті екстрена й паліативна допомога, які повинні бути 100% покриті державою», — розповідає в.о. міністра охорони здоров’я.

Ковтонюк про платні медпослуги: «В нас немає загальної обіцянки, що медицина буде безкоштовна»

Комментировать

Нажмите для комментария