Новини

Українці продовжують хворіти на кір: 1 610 випадків за останній тиждень

Врач_медпросвіта

Центр громадського здоров’я МОЗ повідомляє про зростання кількості випадків захворювання на кір протягом 20-го тижня 2018 року.

Загалом захворіло 1 610 осіб, з них 642 дорослих та 968 дітей. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я вирішило вжити екстрених заходів для підвищення загального рівня імунізації та провести вакцинацію серед дітей. Наразі відправлено звернення до регіональної влади, яка має розібратися з цим питанням.

У МОЗ нагадують, що протягом останніх декількох місяців Україна отримала 988 тисяч доз вакцини проти кору «Пріорікс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», які були передані в регіони для безкоштовної вакцинації дітей. Наразі вакцина має бути в кожному медичному закладі, або ж її швидко буде надано через департамент або управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Супрун: Ми вирішили зруйнувати стару систему, яка не може функціонувати в Україні

Необхідно зазначити, що спалахи кору в Україні тривають ще з кінця минулого року. Протягом лютого 2018 року спостерігався спад рівня захворювання, але наприкінці березня випадки почастішали. Фіксуються звернення навіть в окремих військових частинах, наприклад на Київщині.

ВООЗ рекомендує Україні в найкоротший термін розробити чіткий план дій для підвищення загального рівня імунізації не тільки у дітей, а й у дорослих, особливо в групах ризику. При цьому рекомендовано надати можливість безкоштовної вакцинації проти кору медичним працівникам, викладачам та вихователям.

Соцопитування: Українці бажають високоякісної безкоштовної медицини

Комментировать

Нажмите для комментария