Новини

Українці перемогли у міжнародних змаганнях з екстреної меддопомоги у Польщі

Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф виборов перше місце серед іноземних команд у XІ Міжнародному зимовому чемпіонаті з екстреної медичної допомоги, що відбувся у польському місті Бєльсько-Бяла.

Цього року основну конкуренцію прикарпатцям, яким випала честь презентувати Україну на запрошення організаторів, склала сильна команди з Литви – кількаразовий переможець останніх років. Протягом трьох днів 49 команд-учасниць відпрацювали вісім конкуренційних завдань, з них – два нічні.

Як зауважив, головний лікар Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський, такі змагання є ефективною загальноприйнятою формою навчання служб порятунку життя людей. Саме завдяки їм є можливість підтримувати високий рівень фахової готовності медиків у системі екстреної медичної допомоги, впроваджувати єдині інтегровані міжнародні протоколи на догоспітальному етапі.

Останнє десятиріччя Польща стала провідною у медицині порятунку. Професійні змагання медиків у галузі порятунку життя людей у цій країні традиційно збирають найкращі бригади не тільки з Польщі, але й країн Прибалтики, Німеччини, Чехії, України. Польські колеги, які завжди ретельно ставляться до підготовки таких навчань, відтворили реальні клінічні сценарії, що мали місце в історії. Особливістю таких змагань є відпрацювання дій медичного персоналу у різних клінічних ситуаціях, підвищення ефективності командної взаємодії, інтеграція з іншими службами порятунку та комунікація з диспетчерськими службами. У всіх завданнях використовується справжнє медичне обладнання, моделюються різноманітні ситуації, в якості пацієнтів — високотехнологічні манекени-тренажери та актори-«позоранти».

У карті оцінювань бралося до уваги не тільки професіоналізм та вміння користуватися медичною апаратурою, але й фізична підготовка членів команд. Судді оцінювали професійні вміння медиків у таких симульованих ситуаціях: одночасне травмування кількох осіб, отруєння невідомими наркотичними середниками, множинне ножове поранення тіла з кількома джерелами зовнішньої кровотечі, ураження електричним струмом, критична гіпоглікемії, стан глибокої гіпотермії, анафілактичний шок медикаментного ґенезу у дитини, падіння з великої висоти. Також проводилась перевірка фізичної підготовки команд, під час якої були вправи на швидкість, витривалість і якість фізіологічного відновлення.

Команда Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф гідно виконала всі завдання на етапах і повернулась додому з двома нагородами: за перше місце серед закордонних команд та спеціальна нагорода за найкращий результат при виконанні завдання «Kepyc».

Читайте також: Медсестер-бакалаврів навчать лікувати психічні травми

Комментировать

Нажмите для комментария