Новини

Український нейрохірург розробив протез, який може замінити зламаний шийний хребець

Позвонки_Медпросвіта

Лікар-нейрохірург Олексій Нелхопочин розроблював конструкцію протеза декілька років. Собівартість унікального виробу всього 800 гривень.

Сам Нелхопочин розповідає, що під час операції зламаний хребець видаляють. Замість цього встановлюється металева туба, кінці якої кріпляться до цілих кісток. При цьому конструкція дозволяє збільшити висоту протезу до необхідного вигин спини. Далі частини кісток пацієнта змішують з гранулами спеціальної кераміки. Отримана суміш має бути заповнена у порожнину протеза.

Треба одразу зазначити, що поки унікальний медичний виріб українського нейрохірурга поки не може бути використаний. Нелхопочин повідомляє, що для офіційного запуску виробництва протезів необхідно ще отримати десятки дозволів від різних інстанцій. При цьому затрати на ці дозволи може сягати декількох десятків тисяч гривень.

Синдром отечных рук. В чем причина?

Конкретних термінів по старту використання розробки поки немає. Залишається лише сподіватись, що дозволи, ліцензії та патенти будуть отримані у найкоротші терміни і виріб почнуть використовувати в українських медичних закладах.

Вклад депрессии в сердечно-сосудистую смертность

Комментировать

Нажмите для комментария