Новини

Українських медиків вчать надавати допомогу у зоні АТО

За результатами роботи конференції будуть підготовлені рекомендації органам влади щодо вирішення вищезазначених проблем

Днями у Києві проходить Всеукраїнська міжвідомча науково-практична конференція «Медичне забезпечення антитерористичної операції: науково-організаційні та медико-соціальні аспекти». Захід проводиться у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь».

Конференція організована Національною академією медичних наук України. Вона об’єднала науковців від медицини та військових медиків силових відомств. Йдеться про — МО, МВС, СБУ та українську прикордонну службу, представників АП України, Верховної Ради України, Секретаріату Кабміну, Апарату Ради нацбезпеки і оборони, та іще багато інших представників.

Вперше за два роки з початку бойових дій на сході України військові і цивільні медики, науковці, політики і волонтери об’єднались з метою поділитися досвідом надання медичної допомоги, узгодження дій між відомствами і закладами різного підпорядкування, а також з метою оцінки стану проблем медичного забезпечення антитерористичної операції, населення Донецької і Луганської областей, обґрунтування шляхів їх вирішення.

Зокрема, йшлося про медичну допомогу в зоні АТО, а також про вдосконалення таких напрямів:

  • напрацювання нормативно-правової бази взаємодії державної і відомчих систем охорони здоров’я;
  • формування наукової та інформаційно-аналітичної складової для оцінки ситуації та прийняття обґрунтованих управлінських рішень;
  • застосування сучасних організаційних та лікувально-діагностичних технологій на етапах лікувально-евакуаційного забезпечення населення і військовослужбовців;
  • налагодження системи медико-психологічної реабілітації демобілізованих учасників АТО;
  • вирішення проблеми небойових втрат особового складу;
  • контроль за санітарно-гігієнічним та епідеміологічним станом на сході України.

За словами Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, далеким від ідеального залишається стан наших госпіталів та лікарень. Також вона наголосила і на першочерговій необхідності організації психологічної реабілітації демобілізованих.

Для організації медико-санітарного забезпечення цивільного населення під час особливого періоду затверджено необхідний перелік лікарських засобів та медичних виробів для функціонування системи екстреної медичної допомоги на місцях. За державним розподілом до лікарень Донецька та Луганська відправляються випускники медичних вузів.

Протягом 2015-2016 року прийнято позитивне рішення щодо направлення на лікування за кордон за бюджетні кошти двох учасників АТО. З метою забезпечення цивільних лікарень на сході України медичними кадрами здійснюється постійна взаємодія з силовими відомствами, підписано Меморандум про взаємодію в рамках проекту «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова».

За результатами роботи конференції будуть підготовлені рекомендації органам влади щодо вирішення вищезазначених проблем.

Читайте також: У МОЗі готують базу для впровадження референтного ціноутворення ліків

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції