З перших днів війни українські волонтерські та громадські організації, бізнес-спільнота і благодійні фонди об’єднали зусилля для підтримки медичної системи, а також для забезпечення потреб цивільного населення. Війна перенесла ці інституції в новий вимір соціальної відповідальності.
На разі МОЗ активно співпрацює з понад 20 найбільшими благодійними та волонтерськими організаціями в Україні. Серед них: CEO Club та HelpUkraine center, до яких приєдналися великі українські підприємства, благодійні організації «100% ЖИТТЯ» та «Центр волонтерства та захисту», благодійні фонди «Пацієнти України», «Таблеточки», «Крила надії», «СВОЇ», «КОЛО», «Дихай», «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні», «Смарт Медікал Ейд ЮА», «МАПУ – Міжнародна Асоціація підтримки України»/CF IASU, Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI, міжнародний фонд «Відродження», волонтерський штаб «Зграя», громадські організації «Ініціатива Е+», «UA Brokers Without Borders», НСОУ «Пласт», Тернопільський національний медичний університет ім. І. Горбачевського, Центр медичних технологій при консалтинговій компанії «СІВІТТА Україна» та інші.
Протягом активної фази воєнних дій зазначеними організаціями було залучено та передано для медичних закладів:
- медичного обладнання – 47 453 одиниці;
- лікарських засобів – 28 858 817 одиниць;
- витратних матеріалів – 3 302 617 одиниць;
- іншого медичного забезпечення – 4 264 одиниці.
«З початком війни філософія благодійництва в Україні змінилася і поставила перед суспільством нові цілі: допомогти країні вистояти та перемогти, врятувати та зберегти життя українців, – говорить заступник міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич. – Своєчасно та ефективно організована медична допомога у воєнний час – це багато врятованих людей».
Нагадаємо, за час війни Україна через координацію Міністерства охорони здоров’я отримала 8,5 тисяч тонн медичної гуманітарної допомоги на суму в понад 12 млрд грн.
Пошана і подяка кожному, хто виконує свою місію на шляху до нашої перемоги.
Комментировать