Новини

В Україні препарати донорської крові будуть застосовувати так само, як у США

Американський доктор Лозано виступив з інформацією про сучасну доказову базу клінічного використання компонентів крові, і в результаті обговорення цей проект прийнято за основу з можливістю доопрацювання протягом місяця фахівцями клінічних спеціальностей, які використовують у власній практиці компоненти і препарати крові

В Міністерстві охорони здоров`я України під головуванням директора Департаменту громадського здоров’я Світлани Осташко відбулося засідання Координаційної робочої групи експертів з питань розвитку служби крові України, присвячене розгляду та обговоренню проекту національного керівництва з клінічного застосування компонентів та препаратів з донорської крові.

У засіданні взяли участь фахівці МОЗ України, представники Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, науковці, представники міжнародних організацій та громадськості.

Проект керівництва розроблено членами Координаційної робочої групи експертів за підтримки Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я (АМАОЗ) при безпосередній участі доктора Мігеля Лозано – європейського регіонального директора Міжнародної спілки переливання крові (ISBT), президента Іспанської спілки аферезу, голови редакційної ради Американської асоціації банків крові (ААВВ).

У керівництві наведено базову інформацію про властивості компонентів і препаратів крові, доступні форми їх випуску, механізм дії, показання та протипоказання до застосування, спосіб їх застосування і дози, критерії ефективності застосування, а також несприятливі реакції та ускладнення, що виникають внаслідок застосування.

Доктор Лозано виступив з інформацією про сучасну доказову базу клінічного використання компонентів крові. В результаті обговорення представлений проект прийнято за основу з можливістю доопрацювання протягом місяця фахівцями клінічних спеціальностей, які використовують у власній практиці компоненти і препарати крові.

Читайте також: У Києві на науковій конференції по гематології обговорювали розвиток служби крові

Комментировать

Нажмите для комментария