У Києві проходить з’їзд онкологів та радіологів, на якому понад тисячі фахівців обмінювались досвідом, розповідали про свої нові ідеї та нові методи, які можуть бути ефективними у лікуванні онкологічних захворювань.
Крім цього, обговорювались перспективи реформування і розвитку української онкослужби і аналізувалася допомога, яку отримують українці з відповідними хворобами.
За словами Віктора Шафранського, в.о. міністра охорони здоров’я, у відомстві вже було проведено організаційно-методологічну роботу та запроваджено багато новаторських заходів, щоб покращити якість надання онкологічної допомоги українському населенню.
Зокрема, В. Шафранський наголосив, що українські лікарі
- проводять надскладні операції та виконують ендопротезування хворих,
- проводять дослідження у трансплантології,
- вдосконалюють імуногістохімічні і цитогенетичні методи діагностики.
Читайте також: Онколог о рисках развития и профилактике рака
Також на цьому заході обговорили своєрідну модель єдиного медичного простору в умовах нинішньої реформи української системи охорони здоров’я. В.о. міністра наголосив на тому, що Загальнодержавна програма боротьби проти онкозахворювань повинна, в першу чергу, бути спрямована на профілактику і на вдосконалення надання професійної меддопомоги українцям.
Ще одна надважлива ланка в організації онкологічної служби в Україні – це розробка ефективних напрямів фінансування онкологічної галузі.
Учасники з’їзду наголосили на проблемах, що слід вирішувати в першу чергу, а саме:
- організація протиракової боротьби,
- рання діагностика і скринінг,
- організація служби сімейної медицини,
- реабілітація онкохворих,
- експериментальна та фундаментальна онкологія,
- викладання онкології у форматі імплементації закону України «Про вищу освіту»,
- діагностика та лікування онкогематологічних захворювань,
- стан дитячої онкології в Україні.
До того ж, планується ухватили статут Української громадської організації «Національна асоціація онкологів України». На думку медичних фахівців, Асоціація підвищить шанси українських онкологів приєднатися до Європейської онкологічної спільноти.
Читайте також: Препараты для лечения детской онкологии доставлены в киевские больницы
Комментировать