Новини

Українські медики почали обговорювати національну стратегію електронної системи охорони здоров’я

Ключові аспекти майбутньої національної стратегії електронної охорони здоров’я України є головною темою дводенного семінару, який проходить 27-28 квітня на Київщині.

Семінар проводить Міністерство охорони здоров’я та ДР «Центр електронної охорони здоров’я МОЗ» спільно зі Світовим банком і Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Метою організаторів семінару є розпочати конструктивний діалог всіх зацікавлених сторін і організацій з метою вироблення комплексної національної стратегії електронної охорони здоров’я (e-Health). В обговоренні взяли участь фахівці, що займаються питаннями, пов’язаними з електронною охороною здоров’я, з багатьох регіонів країни.

Керівник програм Світового банку у сфері охорони здоров’я, освіти та соціального захисту Фон Зао наголосив на тому, що в Україні система e-Health стане однією з ключових складових масштабної реформи всієї системи охорони здоров’я. «Лише під ретельним контролем фахівців нові технології, зокрема в медицині, дозволять суттєво підняти якість послуг та гарантувати їхню безпеку», — підкреслив він. Фон Зао нагадав, що система e-Health є одним із компонентів масштабного проекту в сфері охорони здоров’я, який здійснюється Міністерством охорони здоров’я за фінансової підтримки Світового банку, і який вже розгорнуто у восьми областях України та в столиці. Проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей» є найбільшим за обсягом фінансування проектом Світового банку у Європі.

Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець в свою чергу звернув увагу на те, що тільки повноцінна електронна система управління охороною здоров’я дозволить ефективно використовувати наявні ресурси та підняти якість медичних послуг. «Без належної електронної охорони здоров’я ми не зможемо побудувати систему охорони здоров’я, що відповідатиме потребам населення», — заявив заступник Міністра. Завдяки інструментам e-Health, переконаний І. Перегінець, українці зможуть отримувати будь-які медичні послуги, де б вони не знаходилися. Він проілюстрував цю проблему труднощами, які зараз виникають через необхідність оновлювати медичні дані вимушених переселенців зі Сходу країни, які опинилися на нових місцях проживання. За його словами в країні існують до двохсот різних баз даних, але через несумісність формату і архітектури, ефективне використання їх неможливе.

Ігор Перегінець привітав учасників семінару і висловив переконання, що дискусія і обмін думками дозволять надалі спільно рухатися вперед у цій сфері, в якій вже існує позитивний практичний досвід та оригінальні ідеї. Він також наголосив на необхідності вивчати іноземний досвід тих країн, які досягли успіху у створенні своїх національних систем електронної охорони здоров’я.

Про міжнародну співпрацю у галузі e-Health говорила у своєму виступі і Джеральдін Маквіні, координатор проекту Бюро ВООЗ в Україні. Співпраця з Україною, однією з найбільших країн Європи, на її думку, є пріоритетною і має на меті підтримку процесу реформ.

Семінар продовжили професійні доповіді фахівців та експертів

Андрій Бабченко, представник Центру електронної охорони здоров’я МОЗ України, познайомив учасників семінару з поточним станом та перспективами розвитку системи електронної охорони здоров’я. Він підкреслив, що e-Health відкриває шлях до підвищення якості медичних послуг, надійної безпеки пацієнта, розширення їхніх прав і можливостей отримання лікування та безперервності у наданні медичної допомоги.

Міжнародним досвідом створення та розвитку електронних систем у медицині поділилися експерт Світового банку Златан Сабіч, представник Європейського регіонального бюро ВООЗ Клейтон Гамільтон, менеджер з впровадження інформаційної системи у сфері охорони здоров’я Естонського фонду електронної охорони здоров’я Артур Новек та голова підрозділу із впровадження та координації електронної охорони здоров’я міністерства охорони здоров’я Литви Нормантас Дуцінкас.

Про роботу над компонентом e-Health в рамках проекту МОЗ і Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей» розповіла консультант проекту Віталія Музика.

Окремі питання стратегії електронної охорони здоров’я виклали у своїх презентаціях Юрій Козлов з ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, який зупинився на системах ідентифікації і захисту інформації, та професор Олександр Коваленко, голова підкомітету з медичної інформатики, який познайомив присутніх із особливостями процесів стандартизації.

У ході семінару учасники планують обговорити доповіді, усі проблемні питання, та сформулювати висновки зі спільної дводенної роботи.

Читайте також: З 1 січня 2017 року в Україні будуть скасовані паперові ліцензії

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook