Новини

Українські хірурги вперше трансплантували легені

Фахівці ДУ інституту імені О.О. Шалімова» виконали трансплантацію легень 29-річній хворій з легеневою гіпертензією від живих родинних донорів, якими стали батько та мати

12 квітня 2015 року фахівці ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України вперше в Україні виконали трансплантацію легень 29-річній хворій з легеневою гіпертензією від живих родинних донорів.

Донорами трансплантатів (нижніх долей легень) виступили батько та мати пацієнтки, повідомляє прес-служба МОЗ. У цілому усі етапи операції тривали понад 26 годин, до проведення були залучені понад 50 фахівців інституту.

На сьогодні стан реципієнта та донорів відповідає часу та важкості перенесеного оперативного втручання.

Довідка. Трансплантація легень – високоспеціалізований метод лікування хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень, муковісцидозом, ідеопатичною легеневою гіпертензією тощо.

У більшості випадків трансплантуються донорські легені вилучені від посмертного донора. Операції з трансплантації легень від живих родинних донорів проводяться у разі відсутності трупного донорського органу, є надскладними та потребують найвищого хірургічного професіоналізму та чіткої організації всього трансплантаційного процесу.

На сьогодні трансплантації легень та органокомплексу серце-легені в Україні потребують більш ніж 1000 хворих.

Читайте также: Українські чиновники визначили необхідне для розвитку трансплантації в Україні

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook