Новини

Українські чиновники нарощують зусилля у боротьбі проти ВІЛ/СНІДу

З 8-10 червня 2016 року у Нью-Йорку проходить засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з питань протидії ВІЛ/СНІДу. У заході беруть участь Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, Голова 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН М. Ліккетофт, Виконавчий директор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу М. Сідібе, а також глави держав, урядів, міністри

Цими днями у Ньо-Йорку проходить засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з питань протидії ВІЛ/СНІДу. У заході беруть участь Генсек ООН Пан Гі Мун, голова 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН М. Ліккетофт, виконавчий директор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу М.Сідібе, а також глави держав, урядів, міністри.

Від України у заході беруть участь  В. Шафранський, І. Кузін, А. Цимбалюк, В. Білан. Від неурядових організацій присутні: А. Клєпіков, який є виконавчим директором Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД та Д. Шерембей, який керує Координаційною радою Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ».

В.о. міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський наголосив на тому, що Україна, незважаючи на такий складний час все одно спрямовує зусилля на боротьбу проти епідемії ВІЛ.

Сьогодні за офіційною статистикою, в Україні нараховується майже 220 тисяч осіб, яким було діагностовано ВІЛ. У цілому кожен рік виявляється приблизно 11 тисяч нових випадків захворювання.

За словами В. Шафранського, українські чиновники вважають В ІЛ/СНІДу однією з ключових та на шляху вирішення її має певні досягнення. Зокрема, за останні 10 років охоплення хворих антиретровірусною терапією було збільшено у двадцять разів, а частка державного бюджету на закупівлю потрібних ліків (це — АРТ-препарати) збільшилася у 13 разів. А за останні 12 років рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини знизився усемеро. Однак посадовець підкреслив, що ситуація все ще не контролюється, а приблизно 50% ВІЛ-інфікованих не отримують належного лікування.

Віктор Шафранський розповів, що для стабілізації ситуації український уряд реалізує програму «90-90-90». У чому полягає її головне завдання? — 90% людей, які живуть з ВІЛ, повинні знати про свій ВІЛ-позитивний статус; 90% людей з ВІЛ повинні проходити вчасне лікування; 90% людей, які вже лікуються, повинні домогтися пригнічення вірусного навантаження.

Для досягнення своєї мети, у квітні 2016 року Київ приєднався до Паризької декларації, яка має покласти край епідемії СНІДу і має на меті стати першим містом у Східній Європі та Центральній Азії, де почалося прискорене подолання епідемії СНІДу у великих містах.

Читайте також: 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції