У МОЗ України завершується конкурсний відбір членів Експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів (далі – Експертний комітет). Невдовзі його склад буде затверджений відповідним наказом МОЗ України та опублікований на офіційному сайті Міністерства.
Конкурс здійснюється на засадах рівного доступу кандидатів до участі у конкурсі. Вимоги до кандидатів та документів, що необхідно подавати до конкурсної комісії, створеної при МОЗ України, викладені в Положенні про Експертний комітет, затвердженому наказом МОЗ України від 11.02.2016 р. № 84.
До складу конкурсної комісії з формування Експертного комітету з відбору та використання основних лікарських засобів відповідно до наказу МОЗ України від 18.05.2016 № 458 увійшли представники МОЗ України, Громадської ради при МОЗ України та громадських організацій.
Прийом заявок від кандидатів у члени Експертного комітету здійснювався МОЗ України з 24.05.2016 р. по 10.06.2016 р. З моменту опублікування оголошення про проведення конкурсного відбору на офіційному сайті МОЗ України необхідні документи було отримано від 31 особи.
Процес конкурсного відбору здійснювався на засадах відкритості та прозорості. Зокрема, на засіданнях конкурсної комісії проводився відеозапис, стосовно кандидатури кожного кандидата проводились голосування, секретаріатом конкурсної комісії велися протоколи засідань.
Отримані від кандидатів документи було опрацьовано конкурсною комісією на предмет відповідності встановленим законодавством критеріям, а саме:
- наявність вищої медичної, фармацевтичної, або економічної освіти;
- робота в закладі охорони здоров’я або вищому медичному навчальному закладі, або науково-дослідній установі;
- не державна служба;
- відсутність реального конфлікту інтересів, передбаченого Законом України «Про запобігання корупції» та Положенням про Експертний комітет, зокрема не перебувати у трудових або будь-яких інших договірних відносинах з виробниками та власниками реєстраційних посвідчень лікарських засобів, або пов’язаними з ними особами;
- досвід здійснення оцінки порівняльної ефективності (результативності), безпеки та економічної доцільності лікарських засобів.
Особливу увагу було приділено питанню наявності чи відсутності конфлікту інтересів. Для цього кандидати подавали заяви про конфлікт інтересів, а конкурсна комісія шляхом обговорення та голосування ухвалювала рішення по кожній особі. Відповідно до Положення про Експертний комітет, при встановленні наявності потенційного конфлікту інтересів конкурсна комісія голосувала стосовно можливості чи неможливості подальшої участі такої особи в конкурсі. Так, згідно Положення про Експертний комітет наявність потенційного конфлікту інтересів не може бути перешкодою для обрання в члени Експертного комітету. За результатами роботи конкурсною комісією було встановлено, що конфлікт інтересів відсутній у 8 кандидатів, реальний конфлікт інтересів наявний у 2 кандидатів, потенційний – у 21 кандидата.
У 13 кандидатів встановлено невідповідність такому критерію як робота в закладі охорони здоров’я, вищому медичному навчальному закладі або науково-дослідній установі. Даних осіб було визнано такими, що не пройшли конкурсний відбір.
Найближчим часом МОЗ України буде затверджено та опубліковано на своєму офіційному веб-сайті наказ про затвердження складу Експертного комітету.
Читайте також: У МОЗі України розробляють програму замісної підтримувальної терапії
Комментировать