Новини

Українські батьки об’єдналися, щоб сприяти вакцинації для захисту дітей

Саме з цього приводу було проведено прес-конференцію на тему «Всесвітній тиждень імунізації 2016. Робота громадських організацій в підтримку проведення вакцинації», яка відбулася в Українському кризовому медіа-центрі

Батьки та медики об’єдналися для захисту здоров’я дітей України. На цьому наголосили учасники прес-конференції «Всесвітній тиждень імунізації 2016. Робота громадських організацій в підтримку проведення вакцинації», яка відбулася сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі. Захід відбувся за нагоди Всесвітнього тижня імунізації, який щорічно проводиться в останній тиждень квітня.

Метою його проведення є сприяння використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб. Імунізація рятує мільйони життів і широко визнається як один з найбільш успішних і економічно ефективних заходів втручання в світі, повідомляє «Медфармконнект».

Участь у прес-конференції взяли:

  • Федір Лапій – головний дитячий імунолог ГУОЗ м.Києва.
  • Тимофій Бадіков – Голова ГО «Батьки за вакцинацію».
  • Наталія Винник – інфекціоніст, виконавчий директор ГО «Імунний щит нації».
  • Тарас Безпалий – керуючий партнер ОА «Безпалий та партнери», заступник голови комітету з кримінально-процесуального права Асоціації юристів України.
  • Ольга Яловенко – представник «Ротарі».
  • Євген Полтенко – виконавчий директор ГО «Батьки за вакцинацію».
  • Сергій Андріяш – член правління ГО «Батьки за вакцинацію».

Головний дитячий імунолог м.Київ Федір Лапій зазначив, що у громадянському суспільстві, до якого прагне Україна, серйозні важелі мають громадські організації. Якщо політика та норми законодавства України створюють перешкоди для вчасного забезпечення дітей та дорослих якісними вакцинами, громадські організації мають чинити тиск на владу.

На сьогодні у Києві є 5 з 10 вакцин для планової вакцинації, повідомив Федір Лапій. «Для міста Києва на сьогоднішній день ми маємо вакцину проти гепатиту В, проти кору, краснухи та свинки і поліомієліту – для початку вакцинації інактивованою поліомієлітною вакциною», – розповів Федір Лапій. За його словами, у найближчий час очікують вакцини проти туберкульозу БЦЖ, а у липні – проти коклюшу, дифтерії та правця, а також інактивованого поліомієліту у складі комбінованої вакцини.

Постійна наявність необхідної кількості вакцин від інфекційних захворювань – це лише одна з умов для контролю над цими хворобами, – підкреслила Наталія Винник, інфекціоніст, виконавчий директор ГО «Імунний щит нації». Окрім того, важливо, щоб лікарі володіли достовірною інформацією щодо профілактики захворювань, а батьки вважали законним правом не писати відмову від щеплень, а, навпаки – вимагати захисту своєї дитини шляхом щеплення.

У 2015 році рівень щеплення дітей до року згідно Календаря щеплень становить 25,4-63,8%, повідомила Н.Винник. З таким охопленням вакцинацією не можна говорити про загальний (популяційний) імунітет українців.

Тимофій Бадіков – голова ГО «Батьки за вакцинацію» закликав татусів піклуватися про здоров’я дітей нарівні з мамами. «В нашій країні прийнято, що у переважній більшості випадків турбота про здоров’я дитини лягає на плечі мам, поки батьки займаються зароблянням грошей. Але мами емоційно вразливі, тому можуть піддаватися впливу неправдивої інформації, зокрема, про вакцинацію», – підкреслив Т.Бадіков.

Виконавчий директор ГО «Батьки за вакцинацію» Євген Полтенко закликав усіх небайдужих надати фінансову підтримку проектам громадської організації. Зокрема, підтримати видання Довідника, який містить відповіді на актуальні питання батьків щодо вакцинації, та тематичної книжки-розмальовки для дітей.

Вплив недостовірної інформації про вакцини, яку поширюють деякі ЗМІ – одна з вагомих причин того, що батьки відмовляються від щеплень навіть за наявності вакцин. Примусити непорядні ЗМІ видалити неправдиву інформацію та оприлюднити спростування часто можливо лише в судовому порядку. Тому до справи захисту іміджу імунізації долучилися юристи, пояснив Тарас Безпалий – керуючий партнер ОА «Безпалий та партнери», заступник голови комітету з кримінально-процесуального права Асоціації юристів України. «Батьки мають право отримувати достовірну інформацію», – підкреслив він. Т.Безпалий повідомив, що в Печерський районний суд м.Києва вже поданий один з відповідних позовів.

Член Ротарі в Україні Ольга Яловенко нагадала, що одним з масштабних завдань Ротарі є подолання поліомієліту у всьому світі. Саме завдяки вакцинації захворюваність на цю хворобу вдалося знизити на 99%, і світ дуже близький до повної перемоги над поліо. Не менш важливою є імунізація проти інших інфекційних хвороб. «Ми, як члени громадських організацій, можемо на власному прикладі показувати, що вакцинувати дітей безпечно та ефективно», – сказала О.Яловенко.

Сергій Андріяш, член правління ГО «Батьки за вакцинацію», розказав про зустрічі для батьків з медичними фахівцями, які проходять зараз у різних регіонах України за ініціативою ГО «Батьки за вакцинацію». «У людей має бути звичка вакцинуватися від хвороб, яких можна уникнути завдяки щепленням», – сказав у заключному слові Голова ГО «Батьки за вакцинацію» Тимофій Бадіков.

Читайте также: Пакистанских родителей арестовали за отказ прививать детей от полиомиелита

Комментировать

Нажмите для комментария