Новини

Українська система крові буде заснована на європейських стандартах згідно вимог ЄС

МОЗ_Медпросвіта

МОЗ України завершило консультації щодо створення української системи крові з європейськими експертами. Основні положення нової системи були затверджені урядом в рамках стратегії розвитку національної системи крові в Україні.

Зміни у системи крові — один з пріоритетів євроінтеграційних зобов’язань України. Замість застарілої і неефективної моделі, має запрацювати  трирівнева система крові:

  1. на національному рівні Центр громадського здоров’я МОЗ України координуватиме роботу системи крові;
  2. на регіональному рівні будуть консолідовані та модернізовані центри крові. Там проводитимуть забір, тестування, зберігання, розподіл та реалізацію донорської крові.
  3. на госпітальному рівні функціонуватимуть лікарняні банки крові при медичних закладах. Саме там зберігатиметься належний запас компонентів крові, що дозволить вчасно надати допомогу пацієнтам, які потребують трансфузіологічної допомоги.

Якість компонентів крові контролюватиме МОЗ України. Для цього буде запроваджено ліцензування установ, які заготовляють і переробляють кров на компоненти, тестують та реалізують їх в лікарняні заклади.

Одним із викликів перед Україної стоїть питання модернізації установ та закладів системи крові та створення референс-лабораторії.

Пояснення МОЗ: Що треба знати про медичну таємницю

Планується, що до  2022 року Національна система крові перейде на нову модель фінансування: держава через НСЗУ оплачуватиме вартість наданої медичної послуги, до якої входитиме вартість компонентів крові.

Завдяки створенню нової національної системи крові кожен пацієнт зможе отримати якісні та безпечні компоненти донорської крові у достатній кількості вчасно.

Комментировать

Нажмите для комментария