Новини

Українська система фінансування медицини прагне виглядати подібною до країн Африки

Експерти наголосили на тому, що немає різниці в тому, хто винен у цій ситуації. Зараз треба усім разом зібратися і негайно реформувати українську медицини, що дозволить витрачати кошти людей через системи державного та добровільного страхування

Система українського фінансування медицини впевнено йде до того,  щоб виглядати як в африканських країнах. На думку профільних експертів змінити ситуацію можна лише реалізацією  реформи.

Саме  про це на своїй сторінці у фейсбуці написав Павло Ковтонюк, проектний менеджер в Національній раді реформ з питань реформування системи охорони здоров’я України.  За  його словами відповідну Концепцію розроблено, законопроекти готові і наразі черга за  суспільною дискусією для прийняття цього року якісного закону щодо нової системи фінансування  згідно з планом перехідного етапу до 2019 року.

Ковтонюк наголосив головних напрямах плану:

  • по-перше, автономія українських медичних закладів, яку так активно обговорюють сьогодні,
  • по-друге, пакет обов’язкових медичних послуг та ліків,
  • по-третє, держава як страховик,
  • в четверте, чіткий механізм оплати закладами за надані послуги.

Чому проектний менеджер порівняв українську систему медицини з африканської? Бо саме так він оцінив результати дослідження, проведеного компанією MedExpert (досліджувався обсяг приватного ринку охорони здоров’я в Україні), які свідчать про те, що українці вперше в історії витратили власних коштів на охорону здоров’я більше, ніж державних.

До того ж ринок офіційних доходів приватних медичних закладів цього року майже дорівнює тій сумі, яку в Україні звикли вважати загальними витратами на медичні послуги.

Іще чомусь забуються кілька важливих пунктів:

  • неофіційні доходи, які дорівнюють приблизно 30%;
  • приватні витрати на ліки недооценені. Наразі вони складають щонайменше на 10 мільярдів більше, ніж є за статистикою.

 

derzhavni_vytraty

Читайте також: Как реформируют здравоохранение в Украине. Обнародован проект Концепции

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook