Система українського фінансування медицини впевнено йде до того, щоб виглядати як в африканських країнах. На думку профільних експертів змінити ситуацію можна лише реалізацією реформи.
Саме про це на своїй сторінці у фейсбуці написав Павло Ковтонюк, проектний менеджер в Національній раді реформ з питань реформування системи охорони здоров’я України. За його словами відповідну Концепцію розроблено, законопроекти готові і наразі черга за суспільною дискусією для прийняття цього року якісного закону щодо нової системи фінансування згідно з планом перехідного етапу до 2019 року.
Ковтонюк наголосив головних напрямах плану:
- по-перше, автономія українських медичних закладів, яку так активно обговорюють сьогодні,
- по-друге, пакет обов’язкових медичних послуг та ліків,
- по-третє, держава як страховик,
- в четверте, чіткий механізм оплати закладами за надані послуги.
Чому проектний менеджер порівняв українську систему медицини з африканської? Бо саме так він оцінив результати дослідження, проведеного компанією MedExpert (досліджувався обсяг приватного ринку охорони здоров’я в Україні), які свідчать про те, що українці вперше в історії витратили власних коштів на охорону здоров’я більше, ніж державних.
До того ж ринок офіційних доходів приватних медичних закладів цього року майже дорівнює тій сумі, яку в Україні звикли вважати загальними витратами на медичні послуги.
Іще чомусь забуються кілька важливих пунктів:
- неофіційні доходи, які дорівнюють приблизно 30%;
- приватні витрати на ліки недооценені. Наразі вони складають щонайменше на 10 мільярдів більше, ніж є за статистикою.
Читайте також: Как реформируют здравоохранение в Украине. Обнародован проект Концепции
Комментировать