Новини

В Україні завершено третій раунд вакцинації проти поліомієліту

Я повідомив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Брегінець, найбільше дітей вакциновано у Миколаївській, Харківській та Хмельницькій областях України

В Україні завершився третій раунд додаткової імунізації проти поліомієліту, що проводився в рамках невідкладного реагування на спалах хвороби, який був зафіксований в країні влітку минулого року. Заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець повідомив, що у третьому раунді було охоплено щепленнями 3 082 519 дітей (потрібно було вакцинувати 3 773 588 дітей), що складає 81,7% від запланованої кількості малюків.

Трьом регіонам вдалося вакцинувати найбільшу кількість дітей, це Миколаївська область (95,5%), Харківська область (96%) та Хмельницька область (95,7%). Найменший рівень охоплення вакцинацією за результатами третього раунду показали Львівська (67,6%), Одеська (67,9%), Волинська (67,3%) та Київська (62,3%) області.

Він нагадав, що перший раунд додаткової імунізації, що проходив з 19 жовтня по 9 листопада 2015 року, завершився з результатом в 65,7% вакцинованих дітей. Другий раунд тривав з 30 листопада до 18 грудня 2015 року, тоді вдалося охопити вакцинацією 75,1% дітей від загальної кількості тих, які підлягали вакцинації.

Координатор команди ВООЗ з реагування на спалах поліомієліту в Україні Денніс Кінг відзначив, що всі три раунди додаткової імунізації проти поліомієліту були непростими в Україні, було докладено безліч зусиль, і висловив особливу вдячність і лікарям, і батькам, і фахівцям, і представникам ЗМІ за популяризацію вакцинації протягом усіх трьох раундів. «Представники МОЗ, ВООЗ та ЮНІСЕФ за цей час відвідали багато регіонів, провели низку медіа-зустрічей. Всесвітня організація охорони здоров`я вітає посилену комунікаційну кампанію МОЗ, покликану спинити спалах страшної хвороби в країні. Адже поліомієліт – це так звана друга чума світу і дуже важливо її викорінити», — зазначив Денніс Кінг.

Учасники прес-конференції наголосили на необхідності продовжувати процес вакцинації дітей проти поліомієліту в Україні та нагадали, що вже у квітні 2016 року сертифікаційна комісія міжнародних експертів проаналізує, як саме держава відповіла на спалах поліомієліту, і чи залишиться за Україною статус «країни вільної від поліомієліту».

Читайте также: МОЗ України: ОПВ вакцина відповідає всім показникам якості

Комментировать

Нажмите для комментария