Новини Новини медицини

В Україні зареєстровано сироватку проти укусів змій

На сайті МОЗу вже з'явився відповідний наказ України №511 про державну реєстрацію вакцини проти сказу Рабіпур

На сайті міністерства охорони здоров’я України з’явилась інформація про те, що в Україні зареєстрована сироватка проти укусів змій Рабіпур. Про це йдеться у наказі МОЗу №511 від 3 червня 2016 року.

За словами в.о. міністра з питань охорони здоров’я Віктора Шафранського, антирабічна вакцина була зареєстрована для того, щоб спеціалізована організація ЮНІСЕФ мала змогу її закупити. Нагадуємо, що вакцину виробляє індійська компанія КАЙРОН БЕРІНГ ВАКЦИНС ПРИВАТ ЛТД, хоча заявник — британська ГлаксоСмітКляйн Експорт Лімітед, і саме англійці відповідатимуть за якість закупленої вакцини.

Зокрема, на офіційному сайті Державного експертного центру МОЗ України повідомляється про те, що було проведено експертизу Рабіпуру, яка, згідно з повідомленням, повністю відповідала вимогам Порядку проведення експертизи щодо автентичності матеріалів на ліки. Нагадуємо, що Порядок проведення експертизи подається на держреєстрацію для того, щоб спеціалізована організація мала змогу закупити препарат. Щодо ситуації з сироваткою проти укусів змій реєстрація препарату була затверджена наказом МОЗу №721 (від 03.11.2015 року).

У цілому процедура експертизи тривала один день і вже 2 червня 2016 року  засіб було передано для державної реєстрації.

Довідка. РанішеМіністерство охорони здоров’я України дозволили разово ввезти до країни сироватки, вироблені у Польщі, проти ботулізму, правця і отрути гадюки (наказ №409 «Про ввезення незареєстрованих в Україні лікарських засобів (медичних імунобіологічних препаратів».

Читайте також: Накази МОЗ за травень, що стосуються кожного лікаря

Комментировать

Нажмите для комментария