Новини

В Україні відпрацьовується механізм соціальної підтримки хворих на СНІД та туберкульоз

20 квітня в МОЗ України відбулося спільне робоче засідання представників Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики України за участі зацікавлених сторін щодо впровадження завдань та заходів Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 – 2018 роки в умовах можливого припинення її фінансування у 2017 році Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Основною метою засідання стало питання узгодження подальших спільних дій обох міністерств в рамках реалізації Плану заходів Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року.

Учасники зустрічі ознайомилися з інформацією Мінсоцполітики України щодо чинних нормативно-правових актів, які регламентують надання соціальних послуг населенню, у т.ч. представникам груп ризику. Колеги заслухали інформацію про стан виконання завдань та заходів Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 р.: досягнення та виклики у контексті національної відповіді України в рамках стратегії ЮНЕЙДС; детально ознайомилися з успішним практичним прикладом підготовки та впровадження регіональної Стратегії забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до профілактичних послуг та лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, а також соціального замовлення на прикладі Сумської області. Змогли ознайомитися з результатами дослідження «Вивчення та аналіз різних фінансових механізмів, які сприяють диверсифікації джерел фінансування з метою сталого забезпечення послуг у галузі ВІЛ для уразливих груп населення».

За результатами засідання було домовлено визначити Сумську, Полтавську, Черкаську та Хмельницьку області пілотними регіонами для можливого вивчення, аналізу та відпрацювання алгоритму механізму соціального замовлення та організації надання соціальних послуг з профілактики, догляду та супроводу/патронажу сімей (осіб) у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу для подальшого поширення в інших регіонах України.

Читайте також: У вівторок, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Комментировать

Нажмите для комментария