Новини Питання психології Прифронтова медицина

В Україні продовжують напрацьовувати механізми надання медичної та психологічної реабілітаційної допомоги учасникам АТО

Учасники АТО потребують медичної реабілітації_медпросвіта

В МОЗ України під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського та за участі народних депутатів – представників Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії МОЗ України, керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій, Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, ДЗ «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України» відбулася робоча нарада з надання медичної та психологічної реабілітаційної допомоги учасникам АТО.

Учасники обговорили основні проблеми, що існують в системі проведення медичної, фізичної та психологічної реабілітації учасників АТО в госпіталях ветеранів війни, окреслили шляхи їх вирішення.

За словами Віктора Шафранського, на сьогодні близько 60% демобілізованих потребують медичної реабілітації, близько 30% — фізичної, та понад 92% — психологічної. Система медичної реабілітації МОЗ України працює чітко, проте все ще недосконало відпрацьований алгоритм направлення (переведення) поранених учасників АТО з відомчих госпіталів до госпіталів ветеранів війни. Також не менш важливою, на його думку, є проблема неоднорідності розподілу поранених бійців АТО між госпіталями ветеранів війни, яких наразі нараховується 29 в межах країни.

Потребує негайного вирішення, за його словами, питання:

— розроблення та прийняття Закону України «Про реабілітацію в Україні»;

— збільшення видатків на медикаменти та харчування на один ліжко-день у госпіталях ветеранів війни;

— покращення матеріально-технічної бази госпіталів ветеранів війни;

— прискорення та завершення роботи над уніфікованим клінічним протоколом за напрямком «Посттравматичний стресовий розлад»;

— забезпечення госпіталів ветеранів війни додатковими посадами психологів, лікарів-психотерапевтів, фахівців з фізичної реабілітації, інструкторів з ЛФК, масажистів;

— розробка та затвердження обласних програм медико-психологічної реабілітації та соціальної підтримки учасників АТО, демобілізованих військовослужбовців, членів їхніх сімей, членів сімей загиблих воїнів, створення центрів медико-психологічної допомоги на базі госпіталів ветеранів війни.

Голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної ради України, народний депутат Ольга Богомолець зі свого боку закликала присутніх представників обласних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я активніше виходити на торги для закупівлі необхідних послуг з психологічної реабілітації в рамках виділених державою коштів.

Також вона наголосила на необхідності вивчити можливість перенесення реабілітаційних кафедр на базу госпіталів ветеранів війни.

Ідею поєднання наукової і практичної частини в системі медико-психологічної реабілітації підтримав і Перший віце-президент АМНУ Юрій Кундієв. За його словами, Академія меднаук апелює зараз до створення нового відділення «Військова медицина» і наполягає на першочерговому відкритті вакансії «Медико-психологічна реабілітація».

Досвідом та основними проблемами впровадження передового досвіду організації процесу реабілітації учасників АТО, як фізичної, так і медико-психологічної психічної, поділилися також головні лікарі регіональних госпіталів ветеранів війни: Кіровоградського, Дніпропетровського, Харківського, Львівського, Одеського.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook