Новини Новини медицини

В Україні почався Тиждень безпеки дорожнього руху

За словами заступника Міністра охорони здоров’я – керівника апарату Романа Василишина, МОЗ як ініціатор проведення заходів Тижня акцентує свою роботу на зменшенні травматизму та смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод, вдосконаленні роботи екстреної медичної допомоги, розширення мережі притрасових лікарень

За ініціативи МОЗ України та із залученням профільних міністерств та відомств, обласних та Київської міськдержадміністрацій, а також міжнародних і вітчизняних організацій з 16 по 22 травня 2016 року в Україні проходитиме Тиждень безпеки дорожнього руху.

Саме сьогодні в рамках старту Тижня в МОЗ України пройшла прес-конференція за участю — заступника міністра охорони здоров’я України Романа Василишина, в.о. представника Бюро ВООЗ в Україні Мігліоріні Луїджі, заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірини Сисоєнко, Голови підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ігоря Діденка, заступника начальника Департаменту патрульної поліції, Національної поліції України Олексія Білошицького, директора департаменту безпеки на транспорті Міністерства інфраструктури України Володимира Коськовецького, директора ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» Міністерства охорони здоров’я України, координатора Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху на 2011-2020 роки в Україні Юрія Чорного.

Кожен спікер під час виступу акцентував увагу на важливості теми безпеки дорожнього руху, інформування, а також залучення суспільства до проблеми безпечного пересування на дорогах.

Як розповів заступник міністра охорони здоров’я – керівник апарату Романа Василишина, МОЗ як ініціатор проведення заходів Тижня акцентує свою роботу на зменшенні травматизму та смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод, вдосконаленні роботи екстреної медичної допомоги, розширення мережі притрасових лікарень тощо.

Медичне забезпечення, за його словами, є лише частиною великої міжсекторальної роботи на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху, пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху, підтримання належної якості доріг тощо.

На тісному діалозі з громадськістю в питаннях безпеки дорожнього руху, широкій пропагандистській роботі серед молодих водіїв, школярів з питань дотримання правил дорожнього руху наголосили і представники Національної поліції України.

На якості доріг як важливій проблемі безпеки на дорозі наголосив директор департаменту безпеки на транспорті міністерства інфраструктури України Володимир Коськовецький. За його словами, недостатність фінансування та перезавантаженість доріг є головною причиною їх низької якості, що потребує програмного та цілеспрямованого вирішення.

Цього тижня заплановано проведення:

  • круглого столу «Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху»;
  • круглого столу «Вдосконалення відносин у сфері обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів як механізму соціального захисту майнових прав у дорожньо-транспортних пригодах»;
  • загальнодержавної акції зі здачі крові для використання в лікуванні постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах «Здай кров – врятуй життя»; — круглого столу «Безпека дорожнього руху на комерційному автомобільному транспорті»;
  • круглого столу «Інформаційна система управління станом автомобільних доріг державного значення та інформаційне обслуговування учасників дорожнього руху»;
  • всеукраїнського уроку «Безпека на дорозі – безпека життя» в загальноосвітніх навчальних закладах;
  • фінального етапу Всеукраїнського дитячого творчого конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху», визначення переможців та нагородження дипломами і призами, показ вистави для дітей (20.05.2016, ТВЗК «Київський академічний театр ляльок», м. Київ, вул. Грушевського, 1-А);
  • проведення Першого Національного Форуму автошкіл України;
  • масових заходів, присвячених безпеці дітей на дорозі, заходів з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод: «Знаю, вмію, врятую»; регіонального туру гри команд Клубу веселих та найкмітливіших юних інспекторів руху м. Києва.

Читайте такожСостоялись слушания комитета ВР по вопросам здравоохранения: Семейная медицина — шанс на здоровье…

Комментировать

Нажмите для комментария