Новини

В Україні можуть запровадити обов’язкове обстеження немовлят на рідкісні хвороби

Для обстеження немовлят в них будуть брати кров поки вони ще знаходяться у пологовому будинку. Це необхідно буде для обстеження на можливі патології

Трапляється, що дитина народжується ніби то здоровою, але з часом патологія може проявити себе. Так сталося з Марічкою, котрій лише 3 роки. Дитина не засвоювала один з білків, він накопичувався, що з часом привело до отруєння організму. Зараз, як повідомляє ТСН, батьки борються з наслідками хвороби. Дитина на дієті, яка потребує витрачати по 350 євро на місяць, щоб купувати спеціальну їжу з закордону, бо в Україні на таку їжу немає сертифікації.

Лікарі повідомляють, що час від часу такі ситуацію трапляються. Загалом, частину відомих патологій можливо виявити ще в перші тижні народження. Але потрібне фінансування. На цей час єдина лікарня, яка може виявити патології обміну речовин – це Охматдит.

«Це дуже комплексне питання, бо це підвищення фінансування. На цей рік ми вже маємо бюджет, ми вже не можемо нічого міняти. На 2018-й ми зможемо допомогти, щоб профінансувати це тестування», — обіцяє керівник МОЗу Уляна Супрун.

Комментировать

Нажмите для комментария