Новини

Українці вивчали польський досвід з організації та функціонування системи екстреної медичної допомоги

28 жовтня у м. Убліку (Польща) відбулася друга науково-практична конференція «Екстрена медицина в Польщі і Україні». Тематика її стосувалася організації та функціонування системи екстреної медичної допомоги в обох країнах. Організаторами заходу виступили Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Державна служба екстреної медичної авіації Польщі, Польська Асоціація працедавців екстреної медичної допомоги та профільна кафедра Варшавського медичного університету.

До участі долучилися фахівці не лише з Івано-Франківська, але й Львова, Тернополя, Києва. Доповіді для обміну досвідом стосувалися екстреної медичної допомоги при значній кількості постраждалих пацієнтів, роботи диспетчерських служб, перспективи створення вертолітної екстреної медичної служби в Україні, навчання медичних кадрів тощо.

Напередодні, 26-27 жовтня, там же відбулося чергове навчання для фахівців Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з питань організації порятунку людей у випадках одночасного ушкодження великої кількості осіб у вигляді інтегрованих з польськими службами порятунку симульованих ситуацій.

Спеціалісти переконані, що зустрічі у такому форматі є найкращою нагодою обміну поглядами, джерелом додаткових знань, що базуються на досвіді наших західних європейських сусідів у побудові державної системи екстреної медичної допомоги в Україні.

Перша така конференція успішно відбулася минулого року в Івано-Франківську.

Комментировать

Нажмите для комментария