Новини

Україна увійшла в трійку лідерів за кількістю лікарів-заробітчан у Чехії

За інформаццією Лікарської палати Чехії в їх країні працює понад 3 200 лікарів з закордонними дипломами. Більшість з них з України, Словаччини та Росії. Трохи менше лікарів з Польщі та Білорусі.

«За даними Лікарської палати Чехії в країні працює понад 3 200 лікарів, які отримали диплом за кордоном, переважно — з Словаччини, України та Росії. Далі йдуть Польща та Білорусь», — повідомляє чешська радіостанція «Радіо Прага».

Член Лікарської палати Чехії Михал Сойка переконаний, що збільшення кількості лікарів-заробітчан з України та інших сусідніх країн пов’язано з важкими умовами праці в їх рідних країнах, тому для збільшення власного зароботку вони їдуть на постійну роботу в Чехію, де умови роботи кращі та є велика кількість відкритих вакансій через дефіцит власних кадрів.

«Це добре, що ці спеціалісти вивчать чешську мову та залишуться тут. Головне, щоб ми не стали перевалочним пунктом, через який вони поїдуть до Німеччини чи Австрії», — заявляє Сойка.

Коли Чехію хвилює дефіцит кадрів у медицині – вони зовуть до себе українських спеціалістів

Необхідно додати, що наразі МОЗ Чехії та Лікарська палата Чехії продовжують працювати над полегшенням умов працевлаштування для іноземних спеціалістів в чешські медичні заклади. Раніше ж таке спрощення було забезпечено для іноземних медсестер.

 

Комментировать

Нажмите для комментария