Вибір редакції Новини

Україна стартує в міжнародному тижні тестування на ВІЛ та гепатитит С

тестування на ВІЛ та гепатитит С

Центр громадського здоров’я закликає українців пройти тестування на ВІЛ та гепатит С з 20 до 27 листопада.

В останній тиждень листопада світ тестується на ВІЛ та гепатити. Вже вдев’яте відзначається Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатити та вдруге — Міжнародний. Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити пройде з 22 по 28 листопада одночасно на п’яти континентах більш ніж в 40 країнах світу.

«Віруси — це невидима загроза, з якою людина стикається щодня. Протягом останнього року зусилля всього світу направлені на боротьбу з COVID-19, натомість епідемії інших вірусів нікуди не ділися. Завдання Європейського тижня тестування — нагадати людям про захворювання на ВІЛ та вірусні гепатити. І найдієвішим інструментом боротьби з цими захворюваннями є тестування», — зазначив Ігор Кузін, в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я України.

Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже що раніше вірус знайдено, то раніше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Не зволікайте

Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ.

Гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на гепатит С. Цього року в Україні є 29 815 курсів для лікування від вірусного гепатиту С. Тобто держава може вилікувати близько 30 000 українців безкоштовно.

За оціночними даними в Україні близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С.

Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус.

Де пройти тестування на ВІЛ та гепатит С?

У рамках Європейського тижня тестування у 17 регіонах можна безкоштовно перевіритися на ВІЛ та вірусний гепатит С. Зокрема, з 20 по 27 листопада працюватимуть пункти тестування у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях. Найбільша пацієнтська організація БО «100% Життя» разом із Центром громадського здоров’я розробила карту пунктів тестування на гепатит. У цих медичних закладах можна пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит.

Також зробити швидкий тест на ВІЛ та вірусні гепатити можна:

  • у свого сімейного лікаря;
  • у найближчому Центрі СНІДу;
  • у неурядових організаціях.

Знайти найближчий зручний пункт тестування можна за посиланням: тут.

Комментировать

Нажмите для комментария