Новини

Україна приєдналась до європейської ініціативи «Stent for Life» для збереження життя пацієнтів з гострим інфарктом міокарда

В ІА УНІАН відбулася прес-конференція з нагоди презентації громадської ініціативи «Stent for Life» в Україні. За підтримки Міністерства охорони здоров’я вона спрямована на створення і розвиток «Регіональної реперфузійної мережі» в Україні з метою збереження життя і ефективної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда (ГІМ).

Як повідомили учасники прес-конференції, в рамках ініціативи планується створення і розвиток регіональних реперфузійних мереж в Україні, що дозволить вдвічі знизити рівень госпітальної летальності пацієнтів з ГІМ і збільшити своєчасне виявлення пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Програма успішно реалізовується в багатьох країнах Європи, досвід яких доводить зниження смертності від інфаркта міокарда в стаціонарі до 7-8 % (в Україні летальність в 2014 році склала 13,6 %). Експерти розповіли, що первинне коронарне стентування уже використовується в деяких областях України, зокрема, в Одеській, Закарпатській, Черкаській, Івано-Франківській, Вінницькій, Хмельницькій, Львівській, Полтавській.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського, ініціатива «Stent for Life» буде сприяти зниженню показників смертності від гострого інфаркта міокарда в Україні: «Якщо ми запустимо цей проект, ми суттєво знизимо показники смертності пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Це життя людей. Уже через рік ми зможемо відчути результати цього проекту і розповсюдити його досвід по всій Україні», — зауважив В. Шафранський.

Провідний науковий співробітник ННЦ «Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска» НАМН України, д.м.н., професор, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Кардіологія» Максим Соколов розповів, що серцево-судинні захворювання посідають дві третіх в структурі смертності в Україні, більша їх частина – гострий інфаркт міокарда. «Це захворювання пов’язано з повним, екстреним перекриттям однієї із артерій внутрішньосудинним тромбом і призводить до некрозу міокарда, а це, в свою чергу, до інвалідизації або смерті пацієнта. Це досить серйозна проблема. І рішення для неї існує – дуже швидке відкриття цієї артерії. Одна з ефективних методик лікування – механічне відкриття артерії за допомогою стента (реперфузійна терапія)», — зазначив М. Соколов. За його словами, на сьогодні в Україні проводять лише 100 втручань для ангіопластики на мільйон населення, це в три рази менше, ніж в країнах Євросоюзу. «МОЗ запропонував проект, до якого підключились 8 регіонів і де вже діють регіональні реперфузійні мережі. Попереду чотири основних принципи, які ми маємо досягти: виконання не менше 600 первинних стентувань на мільйон пацієнтів у рік у перші години ГІМ; один центр має забезпечувати допомогу на території, де проживає не більше одного мільйона осіб, і практично кожен обласний центр має такі заклади, потрібно лише правильно організувати роботу; і останнє – всі ці центри мають працювати 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік», — наголосив М. Соколов.

Він підкреслив, що приєднання України до ініціативи «Stent for Life» — сучасний європейський розвиток в українській кардіології.

Ректор НМУ ім. О.О. Богомольця, член-кореспондент НАМН України, професор Катерина Амосова акцентувала увагу на проблемі надання ранньої медичної допомоги пацієнтам з ГІМ. «Спрямування лікування на те, щоб якомога скоріше відновити кровоток і зменшити ризик міокарду – це раціональний підхід. Смерті від серцево-судинних захворювань обумовлені, в першу чергу, тромбозами. І ініціатива «Stent for Life» має позитивно вплинути на покращення організації допомоги таким хворим. Те, що Україна долучилась до цієї стратегії – результат посиленої роботи і МОЗу, і наукових співробітників, і кардіологів, і медиків-практиків», — відзначила К. Амосова.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook