Новини

Україна може отримати вакцини від COVID-19 вже найближчим часом

Цього тижня 2020 р. Україна надала до Глобального альянсу із вакцин та імунізації (ГАВІ) заявки, згідно ізі світовою ініціативою COVAX. Це була перша частина заявки вісім млн доз вакцин від нового коронавірусу COVID-19, яким має бути провакциновано чотири млн українців.

Центр громадського здоров’я був першочергово залучений до ініціативи та надав більшість необхідної для формування заявки інформації, завдяки чому Україна матиме змогу отримати вакцини від COVID-19. Планується охопити вакцинуванням 1/5 населення. для 20% населення.

Центром громадського здоров’я було забезпечено функціонування Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), що дало змогу скласти критерії, щоб визначити групи, що є пріоритетними та першими отримають вакцини.

В результаті роботи було складено 12 груп, до яких увійшло 50% українців.

Паралельно на спеціальній сесії вирішувались логістичні питання. До консультацій були залучені Державний експертний центр, Держлікслужба, оператори авіасполучення, ДП «Укрвакцина», а також фармпідприємства. Одночасно відбувався аудит холодильного обладнання.

«Україна послідовно виконує умови участі в глобальній ініціативі COVAX, аби забезпечити громадян захистом від COVID-19. Перша партія вакцин вже на початку 2021 року забезпечить до 5% обсягу доз, який ми маємо отримати. Наразі триває підготовка логістичних маршрутів, щоби незалежно від необхідного вакцинам температурного режиму ми могли ефективно їх використати». — зазначив в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook