Декількома днями раніше у Києві відбулося відкриття курсів домедичної допомоги для водіїв, основною метою яких є покращення знань та навиків надання невідкладної допомоги потерпілим під час екстреної ситуації. Ідея впровадження таких курсів належить МОЗ. А відкриття їх відбулося саме в «Центрі безпеки дорожнього руху».
Згідно статистичних даних смертність після ДТП за минулий рік перейшла позначку в 4 000 потерпілих. Велика кількість людей помирає після ДТП саме через відсутність надання кваліфікованої невідкладної допомоги до приїзду швидкої. Тому основною цих курсів є проведення для водіїв інструктажу по найголовнішим принципам надання першої допомоги постраждалим.
«Ми готуємося до зустрічі гостей на «Євробаченні». Якщо трапиться якась дорожньо-транспортна пригода, то наші водії повинні вміти надати кваліфіковану домедичну допомогу», — сказав директор «Українського медичного центру безпеки дорожнього руху» Юрій Чорний.
На курсах детальним чином розповідають про основні симптоми станів, які свідчать про загрозу життю потерпілого. Також демонструють як вести себе с потерпілим в тій чи іншій ситуації, та який алгоритм невідкладної допомоги потрібно застосувати.
Ініціатори цього проекту впевненні, що отриманні знання допоможуть врятувати життя потерпілому під час ДТП, таким чином знизивши показники смертності під час даних екстрених ситуацій на дорогах. Для того щоб пройти дані курси потрібно звернутися до «Українського медичного центру безпеки дорожнього руху» при МОЗ.
Але слід зазначити, що некваліфікована медична допомога також може призвести до гибелі пацієнта. Так як бувають ситуації, коли отриманні травми занадто важкі і при невдалому чи невмілому надані допомоги стан пацієнта тільки погіршиться. Тому виникає справжня дилема: Чи достатньо прослухати курс короткотривалих лекцій аби потім намагатися рятувати людські життя?
Комментировать