Новини

Україна домовилась з Pfizer про закупівлю Паксловід

Україна домовилась з Pfizer

Україна підписала договір із компанією Pfizer про основні умови закупівлі інноваційних ліків «Паксловід» для амбулаторного лікування хворих із коронавірусною хворобою. Раніше ми писали, що Pfizer дозволила виготовляти ліки «Паксловід» іншим компаніям. Законтрактовано до закупівлі 300 тис. курсів лікарського засобу. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

Використання цих ліків дозволить не допустити ускладнень, госпіталізації та смертей пацієнтів із COVID-19 з груп ризику.

Нагадаємо, що у листопаді 2021 року виробник цих ліків компанія Pfizer оголосила результати клінічних досліджень. У разі призначення «Паксловіда» протягом трьох днів після появи симптомів ковіду відбувається скорочення випадків госпіталізації й смертельних випадків на 89 % та на 85 % відповідно, якщо лікування розпочати протягом перших п’яти днів.

Яка ситуація з захворюваністю на COVID-19 зараз? 

Зараз захворюваність на COVID-19 в Україні вдвічі нижча за поточну європейську. Наразі Україна вийшла із топ-10 країн з найвищою захворюваністю на COVID-19 в Європі.

Вперше за останні 3 місяці рівень госпіталізацій у кожному з регіонів України опустився нижче граничного значення у 60 осіб на 100 тис. населення.

Зайнятість ліжок з киснем зменшилася у 2 рази — з 70 до 35%. Два з трьох ковідних ліжок із киснем є зараз вільними, тобто зайнята лише третина всіх наявних ліжок.

Також міністр зазначив, що, за даними електронної системи охорони здоров’я, у листопаді 2021 р. 84% з усієї кількості хворих на коронавірусну інфекцію не пройшли повний курс вакцинації. Серед госпіталізованих — 91%.

Це означає, що 9 із 10 госпіталізованих — невакциновані та не були захищені від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария