Новини

Україна бідніша за Сомалі? Членство України в ВООЗ призупинено

Через несплату обов’язкових внесків, членство України в ВООЗ призупинено.

Делегати від України з-за наявності у країни заборгованості перед ВООЗ не приймали  участь у виборах нового генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) . Заборгованність виникла с причини несплати обов’язкових щорічних членських внесків.

Обов’язковими є внески, що вносяться країнами для того, щоб мати членство в Організації. Сума внеску кожної держави-члена розраховується відповідно до добробутом країни і її населенням. Членські внески України в 2015 році склали 459 860 доларів США.

В прес-службі ВООЗ повідомили, що «186 країн брали участь в голосуванні. Участь 4 країн призупинено, тому що вони не погасили заборгованість по внесках: це Україна, Центральноафриканська Республіка, Коморські острови і гвінея-Бісау.».

У ВООЗ також уточнили, що Сомалі у вівторок вранці врегулювала питання з заборгованістю. «Сомалі вранці відновили свої права, тому що врегулював питання із заборгованістю», — уточнили в ВООЗ.

Нагадаємо, що 23 травня було обрано нового генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Ним став екс-голова МОЗ Ефіопії і колишній міністр закордонних справ цієї африканської країни Тедрос Аданом Гебреісус.

Рішення про його обрання прийняли учасники 70-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, яка проходить в швейцарській столиці.

Голова асамблеї — міністр охорони здоров’я Росії Вероніка Скворцова — підписала контракт з новим главою ВООЗ, який буде діяти з 1 липня 2017 року по 30 червня 2022 року.

Також нагадаємо, що попри протести в.о. міністра Уляни Супрун, представниця від Росії Вероніка Скворцова таки була обрана головою асамблеї ВООЗ.

 

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария