Новини

Украинцы платят 40% всех расходов на медицину

Таковы данные исследования, проведенного аналитиками проекта Цена государства в 21-ом регионе Украины

Украинские пациенты финансируют половину расходов здравоохранения из налогов, а другую половину — из кармана. Такие данные приводят аналитики проекта Цена государства.

Исследование проводилось в 21-м регионе Украины, за исключением Винницкой и Днепропетровской областей, пишет Pharma.net.ua

По оценке экспертов, украинские пациенты вынуждены финансировать 40% расходов на здравоохранение, оплачивая сопутствующие медицинские услуги, покупая лекарственные средства, расходные материалы и медицинские товары для амбулаторий.

vudatku

Для примера аналитики приводят данные других стран. Так, в Чехии население оплачивает 15,2%, в Германии — 23,7%, в Польше — 29,9% расходов на медицину.

Читайте также: Оприлюднено результати впровадження Регіональних реперфузійних мереж

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • В умовах децентралізації необхідно збільшити видатки із бюджету на лікування (ліки, розхідні матеріали, засоби догляду, прання білизни) хворих. Очевидно, допустимо використання офіційно залучених коштів на рахунок медзакладу (через банківський рахунок закладу, а не всілякі «благодійні фонди», незаконні «лікарські каси» і т.д.), на харчування хворих (не важких хворих, що потребують дієтичного харчування), за додаткові послуги, не передбачені СТАТУТОМ медзакладу, для забезпечення окремих складних високовартісних операцій, діагностичних процедур, по виставленому офіційному рахунку бухгалтерії лікарні, а не «чорним налом красивим дівчаткам за столиком», що носять потім не враховану готівку головному лікарю . Що стосується «гонорарів, чи додаткових оплат лікарю за якісне лікування, яке кожен пацієнт має право оплатити за власним бажанням», які є, були і будуть, то існує законний метод їх оплати, про який мені розказав лікар в знаменитій Клівлендській клініці, США. Ці гроші, очевидно, не враховані в даній діаграмі по Україні. Лікар заводить кортковий рахунок (по типу кредитної чи зарплатної картки), реєструє номер цієї картки по Ел.-пошті в податковій, в кінці року платить законних 18% подоходного податку і звітує знову ж по Ел.-пошті в податкову про дохід і суму податку. Все просто і чесно!!!!!

    Ми на Facebook

    Вибір редакції