Новини

Україна та Австрія реалізовуватимуть спільні проєкти у сфері охорони здоров’я — Віктор Ляшко

Україна та Австрія спільні проєкти у сфері охорони здоров'я

Між урядами України та Австрії підписана Рамкова угода про економічну співпрацю у розвитку проєктів.

Зазначена угода у сфері охорони здоров’я передбачає реалізацію низки важливих спільних проєктів, серед першочергових — будівництво та оснащення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», сучасної університетської клініки у Києві, а також створення Національного реабілітаційного центру у Львові.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час зустрічі з федеральним міністром  праці та економіки Австрії Мартіном Кохером.

«Підписання угоди — це стартовий пункт для подальшої співпраці та взаємовідносин між нашими країнами у сфері охорони здоров’я. І ми надзвичайно вдячні нашим австрійським партнерам за готовність брати активну участь у фінансуванні та розбудові нашої медичної системи. Розбудова лікарень у рамках угоди значно посилить спроможність української системи охорони здоров’я та дозволить розвиватися у післявоєнний період, адже попри війну держава не припинила модернізацію та оновлення лікарень, зокрема у напрямі оснащення дороговартісним медичним обладнанням», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час візиту з паном Кохером до НДСЛ «Охматдит».

Під час спілкування сторони обговорили подальшу співпрацю у сфері охорони здоров’я, а також очільник МОЗ України висловив вдячність австрійському народу та уряду за гуманітарну допомогу, яку отримує українська медична сфера від їхньої країни з перших днів повномасштабного вторгнення рф, а це — лікарські засоби, медичні вироби та обладнання.

«Окрема подяка за ту допомогу, яку отримують наші біженці, що перебувають в Австрії, особливо за надання їм медичної допомоги на рівні з громадянами Австрії. Тож, користуючись нагодою, просимо не зупиняти підтримку України, адже  війна триває», — зауважив Віктор Ляшко під час розмови.

Федеральний міністр праці та економіки Мартін Кохер запевнив, що Австрія продовжить і надалі підтримувати Україну у її відновленні та відбудові.

Крім того, під час розмови міністри обговорили питання подальшої медичної евакуації українських пацієнтів у лікарні Австрії, застосування технологій телемедицини та можливість організації медсестринської медичної служби на базі наявних лікарень для догляду за самотніми пацієнтами.

Нагадаємо, що раніше під час робочої зустрічі міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка з тимчасово повіреним у справах Посольства Австрії Арадом Бенкьо йшла мова про посилення співпраці у сфері охорони здоровʼя та якнайшвидшу реалізацію проєктів у сфері охорони здоров’я в рамках угоди між урядами України та Австрії про економічне співробітництво.

Комментировать

Нажмите для комментария