Головне управління Держсанепідслужби у м. Києві повідомляє про реєстрацію у Києві летального випадку від менінгококової інфекції. Тринадцятирічний хлопчик навчався у столичній гімназії «Діалог» та мешкав у Дарницькому районі Києва. Оскільки хвора людина є джерелом інфекції, фахівці Держсанепідслужби провели низку протиепідемічних заходів.
За місцем проживання хворого виявлено 4 контактні особи, серед яких і дитина. Проведено епідеміологічне обстеження вогнища інфекційного захворювання і за місцем навчання померлого. Обстежено 46 осіб, у тому числі 27 дітей.
«Школярів оглянув лікар-отоларинголог. У всіх контактних відібраний носоглоткові змиви – біологічний матеріал необхідний для обстеження на менінгококову інфекцію, — зазначає Олег Рубан, головний санітарний лікар м. Києва. — Результати будуть відомі 20 листопада, а поки що за контактними встановлено медичне спостереження».
Нині епідрозслідування триває. Дитина захворіла 14 листопада, мати викликала невідкладну допомогу через підвищення температури тіла до 39С. Після огляду дитини було встановлено діагноз ГРВІ. Ввечері хворому повторно викликали швидку — поставлений діагноз: менінгококцемія. Після цього дитина у важкому стані, з геморагічним висипом зливного характеру на тілі, госпіталізована до відділення реанімації Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні. Діагноз при госпіталізації: «Менінгококова інфекція, генералізована форма, менінгококцемія, блискавичний перебіг, ІТШ в стадії декомпенсації, гостра надниркова недостатність».
Лабораторні дослідження підтвердили діагноз – бактеріоскопічне дослідження від 14 листопада виявили грамнегативні диплококи морфологічно схожі з менінгококом.
Незважаючи на проведене лікування та реанімаційні заходи, через 2 години після госпіталізації дитина померла.
За 10 місяців поточного року у Києві спостерігається незначне зростання захворюваності на вірусний менінгіт (на 4,4%). Зареєстровано 70 випадків вірусних менінгітів, із них 15 випадків у дітей, 28 випадків менінгококової інфекції в тому числі 21 випадок у дітей. З початку року у місті зареєстровано 2 летальні випадки серед хворих на серозний менінгіт. Від недуги померла пенсіонерка 75 років та малюк до 2 років. Ще два летальні випадки зафіксовано серед хворих на менінгококову інфекцію. Помер сорокарічний безробітний і нинішній випадок.
Загалом по Україні за останнє десятиліття спостерігається зменшення кількості випадків менінгококової інфекції та бактеріальних менінгітів. Поширенню збудника сприяє скупчення людей, тому захворювання найчастіше фіксують у мегаполісах — Києві, Львові, Запоріжжі.
Комментировать