Новини

У Запорізькій області посилили контроль за гамма-фоном через несправність на атомній станції

Фахівці Державної санітарно-епідеміологічної служби у Запорізькій області збільшили кількість замірів та лабораторних досліджень у зв’язку із повідомленням про дефект у турбінному відділенні першого енергоблоку Запорізької атомної електростанції. Протягом дня 2 листопада відібрано три проби, ще дві —  зранку третього листопада.

Радіаційний фон у районі розташування атомної електростанції відповідає природним значенням і складає 8-12 мкр/год. За даними контрольних лабораторних замірів жодних відхилень виявлено не було. Як повідомляють фахівці Головного Управління Держсанепідслужби регіону, рівень гамма-фону у місті Запоріжжі не перевищує звичайних показників і складає 12-15 мкр/год.

За даними прес-служби Запорізької АЕС, дефект імпульсної трубки на трубопроводі живильної води в турбінному відділенні першого енергоблоку Запорізької атомної електростанції утворився 2 листопада. У зв’язку з цим енергоблок №1 було відключено від мережі для усунення дефекту. Виходу радіоактивних елементів в навколишнє середовище не було зафіксовано.

Враховуючи ситуацію, моніторинг триває. Держсанепідслужба проводить додаткові контрольні заміри, із результатами можна ознайомитись на сайті відомства.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції