Новини

У Запорізькій області посилили контроль за гамма-фоном через несправність на атомній станції

Фахівці Державної санітарно-епідеміологічної служби у Запорізькій області збільшили кількість замірів та лабораторних досліджень у зв’язку із повідомленням про дефект у турбінному відділенні першого енергоблоку Запорізької атомної електростанції. Протягом дня 2 листопада відібрано три проби, ще дві —  зранку третього листопада.

Радіаційний фон у районі розташування атомної електростанції відповідає природним значенням і складає 8-12 мкр/год. За даними контрольних лабораторних замірів жодних відхилень виявлено не було. Як повідомляють фахівці Головного Управління Держсанепідслужби регіону, рівень гамма-фону у місті Запоріжжі не перевищує звичайних показників і складає 12-15 мкр/год.

За даними прес-служби Запорізької АЕС, дефект імпульсної трубки на трубопроводі живильної води в турбінному відділенні першого енергоблоку Запорізької атомної електростанції утворився 2 листопада. У зв’язку з цим енергоблок №1 було відключено від мережі для усунення дефекту. Виходу радіоактивних елементів в навколишнє середовище не було зафіксовано.

Враховуючи ситуацію, моніторинг триває. Держсанепідслужба проводить додаткові контрольні заміри, із результатами можна ознайомитись на сайті відомства.

Комментировать

Нажмите для комментария