Вибір редакції Новини

У Вінниці запрацював новий корпус кардіоцентру для лікування серцево-судинних захворювань

У Вінниці запрацював новий корпус кардіоцентру для лікування серцево-судинних захворювань
У Вінницькому клінічному лікувально-діагностичному центрі серцево-судинної патології запрацював новий корпус для надання висококваліфікованої медичної допомоги за серцево-судинних захворювань. Відкриття корпусу стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку та місцевої влади у межах реалізації проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

“Війна в Україні спричиняє прямі негативні наслідки на стан здоров’я людей. Найпоширенішою проблемою залишаються серцево-судинні захворювання, як серед військових, так і серед цивільних. У 2024 році зафіксовано майже 46 тисяч випадків інфарктів, з них у Вінницькій області — майже 1400. Крім того, інфаркти та інсульти «молодшають», тобто трапляються в значно молодших вікових категоріях, ніж до війни. Тому важливо забезпечити розвиток спеціалізованих підрозділів, де створені всі необхідні умови та є фахівці для надання якісної медичної допомоги в цих випадках. І ми над цим працюємо, залучаючи міжнародних партнерів. Кілька років тому в межах спільного проєкту МОЗ та Світового банку розпочалось будівництво нового корпусу Вінницького кардіоцентру. Для цього було передбачено фінансування в сумі близько 28,6 млн доларів США (1,2 млрд гривень). Нині новозбудований корпус почав поступово наповнюватись пацієнтами, як з області, так і з усієї України. Повноцінне кардіохірургічне відділення у Вінницькій області створено вперше. Це сучасна лікарня, яка втілює кращі світові практики та має всі умови для надання лікарями висококваліфікованої медичної допомоги. Як обіцяли, так і робимо — створюємо комфортні лікарні, як для медиків, так і для пацієнтів. Загалом отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті можна у 80 медзакладах по всій країні, які законтрактовані з НСЗУ. Важливо, аби пацієнти потрапляли саме туди. Для цього Уряд дозволив міністерству посилити контроль за маршрутами транспортування пацієнтів екстреною медичною допомогою. Тепер ці маршрути затверджує МОЗ. Нині у 89% випадках пацієнти з інфарктом потрапляють у законтрактовані медзаклади, це вже на 16% більше, ніж у 2021 році, але це ще не 100%” — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час відвідування корпусу кардіоцентру разом із заступником Керівника Офісу Президента України Віктором Микитою та народними депутатами.

Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології забезпечує надання високоспеціалізованої, планової, невідкладної амбулаторної та стаціонарної кардіологічної й кардіохірургічної меддопомоги пацієнтам регіону.

Торік у медзакладі отримали необхідну медичну допомогу понад 22 тис. пацієнтів, понад 7 тис. — пролікували у стаціонарі. Також у центрі було проведено майже 2 тис. оперативних втручань та близько 2 700 коронарографій. Лікарі закладу виконали 1391 коронарне стентування, з них 733 — у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

Відкриття нового, сучасного корпусу медзакладу значно покращить умови перебування пацієнтів. У новій будівлі сім поверхів. Всі палати одно- або двомісні з санвузлами в палаті. Новий корпус розраховано на 144 ліжко-місць, зокрема, 138 ліжок для стаціонарних хворих та 6 ліжок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Пропускна спроможність відвідування центру — 150 пацієнтів за добу.

До складу корпусу входить амбулаторне-діагностичне відділення, профільне відділення для лікування ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда, відділення гострих кардіологічних станів, відділення для пацієнтів з порушеннями ритму. Також центр має реанімаційне відділення, оснащене найсучаснішим обладнанням для діагностики та лікування надважких захворювань серця, в тому числі апаратом екстракорпоральної мембранної оксигенації та двома апаратами гострого гемодіалізу, що значно збільшує можливості виживання реанімаційних пацієнтів та поранених з ураженням серця та легень.

Центр оснащений комп’ютерним томографом та трьома багатофункціональними рентген-операційними, обладнаними сучасними ангіографами, що дозволяють проводити широкий спектр малоінвазивних втручань на серці та судинах, нейровтручання у разі інсульту тощо. Також центр має газову котельню потужністю 2000 кВА, кисневу станцію тощо.

У новому закладі лікарі надаватимуть високоспеціалізовані медичні послуги, зокрема:

  • у розрізі інтервенційної кардіології стане можливим використання технології внутрішньосудинної ультразвукової візуалізації (IVUS), що сумісно з новими ангіографічними технологіями. Це значно підвищить якість проведених коронарних стентувань та їх безпечність;
  • наступним напрямом прогресу в інтервенційній кардіології стане активне використання ротабляції. У центрі вперше у Вінницькому регіоні створено електрофізіологічну лабораторію, яка дозволить проводити сучасні дослідження і лікування аритмій серця. Це значно покращить діагностику та лікування пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями. Найближчим часом буде запроваджена технологія електрофізіологічного обстеження пацієнтів зі складними порушеннями ритму;
  • також тут є операційна для втручань на відкритому серці, що забезпечить високоякісне хірургічне лікування найскладніших випадків як на працюючому серці, так і за допомогою штучного кровообігу;
  • закуплений апарат реінфузії крові дасть можливість проводити операції з великим ризиком крововтрати, зокрема на аорті, в тому числі у разі поранень та розшаровуючої аневризми аорти. Центр обладнаний торакоскопічною стійкою з інструментом для кардіохірургічних операцій. Дане обладнання дасть змогу розвинути малоінвазивну кардіохірургію, що є одним з головних світових трендів.

Нагадаємо, цьогоріч відбулося і найбільше розширення програми «Доступні ліки», яка дозволяє пацієнтам отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою. Загальна сума виділених коштів на програму реімбурсації у 2025 році становить понад 6 мільярдів грн, з яких 2,4 мільярда грн — на напрям серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання. Вперше до програми увійшли 23 торгові назви комбінованих лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань. Такі препарати дозволяють ефективніше контролювати артеріальний тиск, стабілізувати серцевий ритм і значно зменшувати ризик інфарктів та інсультів. Комбінований підхід до лікування також сприяє зменшенню побічних ефектів і спрощує прийом медикаментів.

Довідка: у 2024 році завершився термін реалізації спільного з МОЗ та Світовим банком проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», разом із додатковим фінансуванням загальна сума позики Світового банку на реалізацію цього проєкту склала 350 млн дол. США. Проєкт було направлено на удосконалення якості медичних послуг у восьми областях, із особливим акцентом на первинній і вторинній профілактиці серцево-судинних захворювань і раку, та поліпшення ефективності системи охорони здоров’я.

У межах першої частини проєкту реалізовано 8 регіональних субпроєктів Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Львівської, Полтавської та Рівненської областей. Проєкт передбачав проведення реконструкції, капітальний ремонт, нове будівництво приміщень медзакладів, закупівлю та постачання медичного та іншого обладнання, витратних матеріалів, автомобільного транспорту тощо. Також у межах проєкту проводилися тренінги, навчання медичного персоналу та цільові інформаційні кампанії тощо. 

На реалізацію субпроєкту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією» загалом було спрямовано 40,9 млн доларів США, з них позика Світового банку складала 31,8 млн доларів США і співфінансування з місцевих бюджетів — 9,1 млн доларів США. З цих коштів 28,6 млн доларів США були направлені на будівництво нового корпусу Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.

Комментировать

Нажмите для комментария