Новини

У Верховній Раді пропонують збільшити бюджет на закупівлю ліків у Міжнародних організацій

лекарства, пилюли, таблетки, медикаменты_медпросвита

Зареєстрованим документом пропонується збільшити об’єм коштів на закупівлю ліків аж на 8, 163 мільярди гривень. Нова сума бюджету становитиме 14,112 млрд грн..

Ініціативу запропонував народний депутат від фракції «Відродження» Антон Яценко, а законопроект було зареєстровано 8 лютого. Таким чином Верховна Рада має внести ряд змін у державний бюджет на 2018 рік через голосування.

Відзначимо, що в документі народного депутата, у поясненнях, вказано, що додаткові 8, 163 мільярди гривень на закупівлю ліків, запросило Міністерство охорони здоров’я в рамках бюджетної програми на 2018 рік.

Народний депутат вважає, що наразі в Україні критична ситуація з виконанням державою своїх обов’язків в частині забезпечення лікарськими препаратами та виробами медичного призначення, наприклад для громадян з орфаними захворюванням. Також населення має поступово збільшувати рівень вакцинації, а наразі це неможливо через те, що просто нема необхідної кількості вакцин від ряду захворювань.

Міністерство охорони здоров’я розпочало закупівлі за бюджетні кошти на 2018 рік

В той же час, необхідно відзначити, що вже в березні наступного року спливає термін дії закону про міжнародні закупівлі. До цього часу МОЗ повинен розробити новий метод закупівлі ліків та затвердити його в Кабінеті Міністрів, або передати закупівлю лікарських препаратів та виробів медичного призначення у  систему ProZorro.

Супрун: Закупівлі ліків через міжнародні організації були тимчасовим явищем

В свою чергу, в Міністерстві намагаються подовжити роботу з Міжнародними організаціями в рамках закупівлі ліків. Наприклад, пропонують почати створювати план закупок одразу на 3 роки і передати його саме в Міжнародні організації.

 

Комментировать

Нажмите для комментария