Новини

У центрах служби крові чекають донорів крові резус-негативної належності

У центрах служби крові чекають донорів крові

Восени минулого року в Україні стартувала національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором!». Завдяки підтримці українців вдалося достатньо збільшити щоденний запас еритроцитарних компонентів крові.

В умовах воєнного стану стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов обороноздатності країни та запорукою її національної безпеки.

Проте серед українців, як і серед всього населення Європи, не більше ніж 14% мають кров резус-негативної належності. Відповідно і кількість донорів резус-негативного фенотипу — невисока.

Водночас звертаємо увагу, що в критичних ситуаціях, у разі масивних крововтрат постраждалим із будь-яким фенотипом, як першу дозу можна застосовувати еритроцити або кров резус-негативної належності О (І) групи.

Тому важливими є сталі запаси компонентів крові усіх груп і резус-належності.

Щоб здати кров, необхідно зателефонувати до центру крові у вашому місті або найближчому до вас.

Медики запропонують вам для здавання конкретний день і час, а також проінформують про підготовку до донорства.

Якщо ви живете далеко від центру крові, ви можете дізнатися, коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.

Актуальні телефони центрів крові — за посиланням https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi/

Якщо у вашому колективі є багато охочих здати кров, можна повідомити про це найближчий центр крові і запросити виїзну бригаду для забору крові. Алгоритм, як організувати день донора на робочому місці — за посиланням.

Детальніше про відповідальне донорство, його важливість під час війни, а також відповіді на всі питання, які можуть виникати під час підготовки до здачі крові, можна дізнатись на сайті УЦТК у відповідному розділі.

Комментировать

Нажмите для комментария